Odkryj Unikatową Przebudowę BMW R 18 B przez Paula Yaffe: Połączenie Klasycznego Stylu Hot Rod z Duchem BMW

Customizacja BMW R 18 B przez Paula Yaffe
Customizacja BMW R 18 B przez Paula Yaffe
2008 ocen

W świecie motocykli na zamówienie, gdzie innowacja splata się z tradycją, pojawia się projekt, który z pewnością przyciągnie uwagę. Paul Yaffe, wizjoner i legenda amerykańskiej sceny customizacji motocykli, prezentuje swoje najnowsze dzieło - unikatową przebudowę BMW R 18 B. Ta niezwykła konstrukcja to mieszanka klasycznych estetyk hot rodów z charakterystycznym duchem BMW, świadcząca o niezrównanym talencie Yaffe'a jako projektanta. Zapraszamy do podróży, w której klasyka spotyka nowoczesność, a każdy detal opowiada własną historię.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Legendarny projektant na amerykańskiej scenie customizacji

R 18 One Eight Paul Yaffe

Od 1991 roku Paul Yaffe jest uznawany za jednego z czołowych twórców zindywidualizowanych motocykli, zdobywając uznanie nie tylko jako konstruktor, ale przede wszystkim jako projektant. Założyciel American Legend Motorcycle Company, który ewoluował w Paul Yaffe’s Bagger Nation, zdobył liczne wyróżnienia, w tym trzykrotnie tytuł "Najpiękniejszego Motocykla Świata" na Oakland Roadster Show, a także został wprowadzony do Sturgis Motorcycle Museum Hall of Fame w 2015 roku. Jego projekty, rozpowszechniane w ponad sześciu krajach, nieustannie inspirują kolejne pokolenia pasjonatów customizacji.

R 18 One Eight Paul Yaffe

Sprawdź również nasz test BMW R18 B

Nowe arcydzieło na scenie - BMW R 18 B w unikatowej odsłonie

Paul Yaffe odsłania kulisy pracy nad swoim najnowszym projektem - BMW R 18 B, które zadebiutowało na MBE Show w Weronie, we Włoszech. Jego cel? Stworzenie unikatowego big wheel baggera, jakiego świat jeszcze nie widział, zachowując przy tym jak najwięcej oryginalnych komponentów BMW, aby motocykl pozostał wierny swojemu dziedzictwu.

Zachowanie esencji BMW i inspiracje hot rodami

R 18 One Eight Paul Yaffe

Przed rozpoczęciem prac Yaffe spędził czas na zgłębieniu charakteru BMW R18 B, pokonując na nim 3800 mil przez USA. W procesie customizacji kluczowe było zachowanie oryginalnych komponentów BMW, aby stworzyć coś autentycznie wyjątkowego. Zespół zlecił wykonanie przedniego koła o wymiarach 26” x 5.5” z solidnego bloku aluminium, a także dopracował ramę i inne elementy, aby osiągnąć optymalne właściwości jezdne.

Klasyczny wygląd Mercury Lead Sled

R 18 One Eight Paul Yaffe

Projekt zespołu oddaje hołd estetyce klasycznego Mercury Lead Sled z lat 50., łącząc unikatowe elementy z modyfikacjami istniejących komponentów R 18. Prace obejmowały stworzenie nowych błotników, modyfikację owiewki, a także rozwinięcie unikalnego spoileru.

Ważne komponenty: zawieszenie pneumatyczne i boczne rury wydechowe:

R 18 One Eight Paul Yaffe

Podkreślając charakterystyczny styl, Yaffe i jego zespół zaprojektowali zaawansowany system zawieszenia pneumatycznego oraz dedykowane boczne rury wydechowe, które zachowują niepowtarzalne "poczucie BMW".

Kwestia estetyki

W dziedzinie wykończenia, Yaffe postawił na klasykę hot rodów, unikając zbędnych grafik. Wysoki połysk głębokiej czerni kontrastuje z wnętrzem w klasycznym kolorze krwi ochsy, tworząc niezapomniane wrażenie.

R 18 One Eight Paul Yaffe Zdjęcia pochodzą ze strony press.bmwgroup.com

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Kto jest twórcą unikatowej przebudowy BMW R 18 B?

Twórcą unikatowej przebudowy BMW R 18 B jest Paul Yaffe, znany wizjoner i projektant w świecie motocykli custom. Paul Yaffe zdobył m.in. trzy tytuły Najpiękniejszego Motocykla Świata na Oakland Roadster Show, dwukrotnie został Konstruktorem Roku i trzykrotnie Trendsetterem Roku według Easyriders Magazine.

Jakie cechy szczególne posiada customizacja BMW R 18 B przez Paula Yaffe?

Customizacja charakteryzuje się unikatowymi elementami, takimi jak przednie koło o wymiarach 26” x 5.5”, ręcznie wykonane komponenty i zachowanie oryginalnych części BMW, a także klasyczny design inspirowany hot rodami.

Gdzie można zobaczyć tę unikatową przebudowę BMW R 18 B?

Unikatową przebudowę BMW R 18 B można było zobaczyć podczas debiutu na MBE Show w Weronie, we Włoszech.

Czy projekt BMW R 18 B Paul Yaffe jest dostępny do kupienia?

Jest to unikatowa przebudowa, stworzona na zamówienie i jak dotąd nie ma informacji o możliwości zakupu.

Sprawdź też nasze testy motocykli

siedzę z tyłu na Hondzie CB500X

Honda CB500X mały motocykl wielka frajda z jazdy - najlepsza recenzja jaką znajdziesz

Honda ST 1300 na tle malowniczej drogi

Honda ST 1300: Dlaczego warto zainteresować się tym turystycznym motocyklem?

Benelli TRK702x - motocykl do budżetowej turystyki we włoskim stylu

Benelli TRK702x - budżetowa turystyka we włoskim stylu. Dokładny test motocykla, wady i zalety nowości od Benelli.

BMW G310R - idealny motocykl dla początkujących?

BMW G310R: Czy to najlepszy wybór dla początkujących motocyklistów?

BMW R1300GS

Nowe BMW R 1300 GS - nowa era boxera

BMW R nine T recenzja boksera w opcji 719

BMW R Nine T Opcja 719: Wibracje Klasycznej Sztuki Motocyklowej