Strony z motocyklami z Niemiec - top 3 serwisy z motorami

Strony z motocyklami z Niemiec - top 3 serwisy z motorami

Przeczytasz w 1 min.

Jeśli szukasz motocykla za granicą, bardzo możliwe, że w pierwszej kolejności swój wzrok kierujesz na rynek niemiecki. To zrozumiałe, dlatego zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze według nas strony z motoramy z Niemiec. Sprawdź, na jakich portalach internetowych szukać sobie jednośladu na największym rynku motoryzacyjnym w Europie.

Niemcy liderem w rynku importu do Polski

Nie jest tajemnicą, że motocykle z Niemiec budzą w Polsce zainteresowanie handlarzy i osób prywatnych. Rynek niemiecki uchodzi za najlepszy i największy w Europie. O tym, jak bardzo popularne są w Polsce jednoślady z Niemiec, najlepiej świadczą liczby. Okazuje się, że nawet 6 na 10 motorów sprowadzanych do Polski pochodzi właśnie z kraju naszych zachodnich sąsiadów. Niezaprzeczalnym faktem jest, że strony z motocyklami z Niemiec są licznie odwiedzane przez zmotoryzowanych w Polsce.Motocykle 125 cm3  które warto kupić na początekNa niemieckich stronach z motocyklami znajdziesz pojazdy od osób prywatnych, ale też dealerów czy komisów. Dzięki temu łatwiej o znalezienie motoru, który spełnia jego wymagania, odpowiada potrzebom i jest w akceptowalnej cenie. W niemieckich serwisach motoryzacyjnych jest mnóstwo motorów nowych i używanych, w tym enduro turystycznych, sportowych czy klasyków.

Najlepsze strony z motocyklami z Niemiec

Poniżej prezentujemy pięć niemieckich stron z autami, które możesz odwiedzić, jeśli szukasz sobie pojazdu na rynku za zachodnią granicą. To giełdy i internetowe portale motocyklowe, które charakteryzują się szerokim wyborem i mają dobre opinie. Co więcej, niektóre serwisy z ogłoszeniami aut są dostępne w języku polskim. Można na nich znaleźć nawet auta używane w Niemczech z gwarancją.

Zastanawiasz się jak wygląda ściągnięcie motocykla z Niemiec w dobie Pandemii przeczytaj nasz tekst.

TOP 3 stron z motocyklami z Niemiec (kolejność alfabetyczna):

Autoscout24.de

Najpopularniejsza wirtualna giełda motoryzacyjna wśród Polaków, którzy szukają motocykla w Niemczech. Przede wszystkim dlatego, że jest dostępna w kilkunastu językach, w tym ma polską wersję językową. Skupia ona w sobie przeszło 28 tysięcy  ogłoszeń motocykli. To nowe i używane jednoślady z Niemiec, od dealerów i osób prywatnych. Co kluczowe, znajdziesz tutaj nie tylko motocykle z Niemiec, ale także kilku innych państw Europy (m.in. Austria, Belgia, Hiszpania, Francja, Włochy, Luksemburg, Holandia). Sama giełda ma ponad 15 lat doświadczenia, a rocznie odwiedza ją miliony użytkowników, którzy mają do dyspozycji stronę WWW i aplikację mobilną.

Oczywiście dokładna wyszukiwarka pozwala wyselekcjonować bajka optymalnego do swoich potrzeb i wymagań. Możesz je grupować ze względu na m.in. markę, model, przebieg, kolor, wyposażenie czy cenę. Oczywiście wybrać możesz także typ interesującego jednośladu (np. naked, enduro, chopper).

Mobile.de

Kolejna strona z motocyklami z Niemiec dostępna w polskiej wersji językowej. Serwis liczy sobie blisko 70 tysięcy pojazdów nowych i używanych (również z gwarancją), sprzedawanych przez dealerów i osoby prywatne. Dzięki wyszukiwarce pojazdy w serwisie możesz grupować według wielu kryteriów, porównując ich ceny i parametry. W łatwy sposób możesz też skontaktować się ze sprzedawcą.

Webauto.de

Ostatni portal internetowy dla zainteresowanych sprowadzeniem motocykla z Niemiec, który również jest dostępny w polskiej wersji językowej. Oprócz szczegółowej wyszukiwarki motorów masz też możliwość wyszukania podmiotu zajmującego się sprzedażą pojazdów z podziałem na region (m.in. Berlin, Hamburg, Monachium, Kolonia, Frankfurt, Stuttgart, Dortmund, Essen, Düsseldorf, Brema, Hannover, Lipsk, Drezno, Norymberga, Duisburg, Bochum, Wuppertal, Bielefeld, Bonn, Mannheim).

Jak sprowadzić motocykl z Niemiec?

Jak widzisz, strony z bajkami z Niemiec są bardzo różne. Największą popularnością wśród Polaków cieszą się przedstawione przez nas portale internetowe (Autoscout24.de, Mobile.de, Webauto.de). Wynika to z faktu, że wszystkie trzy niemieckie strony mają polską wersję językową. Również wszystkie strony z motocyklami sprawiają, że nie ma obowiązku jechać po motor do Niemiec w ciemno, choćby na lokalne komisy czy giełdy. Weryfikacja ofert zwłaszcza jednośladów używanych w Niemczech przez Internet jest znacznie wygodniejsza, zajmuje mniej czasu i przynosi oszczędności.

Oczywiście znalezienie wymarzonego pojazdu to tylko początek drogi związanej z jego zakupem i importem do kraju. W zależności od wyboru jego sprowadzenie możesz zlecić firmie zewnętrznej lub zrobić to osobiście. Jeśli decydujesz się na drugi wariant, pamiętaj, aby nabywane auto sprawdzić przez numer VIN, podczas oględzin, jazdy próbnej i przeglądu.

Na pewne przeszkody możesz natrafić podczas dopełniania wymogów formalnych. Jeśli chcesz wrócić motocyklem na kołach, musisz wyrobić tzw. tablice wywozowe. Konieczne jest też ubezpieczenie. Pewne formalności należy też dopełnić już po imporcie motocykla do kraju. W szczegółach o tym, jak sprowadzić pojazd do Polski z Niemiec i zarejestrować go w kraju, przeczytasz w artykule: Dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z zagranicy.

Aktualności

100-lecie BMW Motorrad: BMW Motorrad Days 2023

100-lecie BMW Motorrad: BMW Motorrad Days 2023

Ténéré Spirit Experience na 2023

Yamaha uruchamia program Ténéré Spirit Experience na 2023 rok

Dni otwarte Honda Hornet zaprasza do salonów

Honda Hornet CB750 - zapraszamy na dni otwarte do salonów Hondy 24-25 lutego

Sprawdź też nasze testy motocykli

Lewa strona motocykla od przodu

Objeżdżamy Hondę Africa Twin Adventure Sports ES model 2022

Recenzja Yamahy XSR 125 w wersji Legacy

Motocykl Yamaha XSR 125 w wersji Legacy – piękna klasyka na kategorię B

Honda CMX Rebel 1100 DCT

Honda Rebel 1100 z DCT? Czy to udane połączenie klasyki z nowoczesnością sprawdzamy.

Nasza opinia o Harley-Davidson Nightster 975 - nowy Sportster w rodzinie

Nasza opinia o Harley-Davidson Nightster 975 - nowy Sportster w rodzinie

BMW R 18 B recenzja boksera motorrad

BMW R18 B – legendarne piękno i moc nowej generacji motocykla!

BMW F 850 GS Triple Black

Recenzja BMW F 850 GS – odkryj wszechstronność i doskonałą dynamikę tego motocykla!

Yamaha MT 125

Yamaha MT 125 - najlepszy motocykl na początek - cena, informacje i dane techniczne

2023 Yamaha Ténéré 700 i Ténéré 700 Rally Edition

Yamaha Tracer 700 kontra Honda NC750X co wybrać na pierwszy motocykl?

Aprilia shiver 900 recenzja

Recenzja Aprilia Shiver 900, prawie litr, a mocy jednak nie tak dużo