BMW Motorrad prezentuje R 1250 GS Trophy Competition

BMW Motorrad prezentuje R 1250 GS Trophy Competition

Urwiste klify, głębokie doliny, szalejące rzeki i zapierające dech w piersiach wybrzeże Morza Śródziemnego to wymagający teren BMW Motorrad International GS Trophy w dniach od 4 do 10 września 2022 r. w Albanii.

Kraj ten wciąż uważany jest za prawdziwy rarytas dla miłośników przygód off-roadowych, a w tym roku 126 modeli R 1250 GS Trophy Competition, zbudowanych specjalnie na tę imprezę, będzie dostępnych dla uczestniczących w niej zawodników enduro z całego świata.

BMW Motorrad prezentuje R 1250 GS Trophy Competition

Najwyższa siła ciągu i moc oraz niestandardowe wyposażenie dla wymagających przygód w najtrudniejszym terenie.

Podczas gdy BMW F 850 GS był używany jako motocykl konkursowy podczas ostatniego International GS Trophy w 2020 r., BMW Motorrad powraca do rywalizacji z modelem R 1250 GS Trophy Competition wyposażonym w silnik typu boxer flat-twin. Oferuje potężną dawkę mocy, solidny moment obrotowy i maksymalną trakcję na niekiedy bardzo wymagających przejściach terenowych, które często wymagają jazdy na niskim biegu. Oprócz ekskluzywnego dwutonowego lakieru Lightwhite / Gravityblue metallic matt w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanymi naklejkami GS Trophy,

naklejki na GS Trophy 2022

R 1250 GS Trophy Competition wyrusza na siedmiodniową przygodę z całą serią zmian wprowadzonych specjalnie na potrzeby tego konkursu. W roku modelowym 2023 R 1250 GS będzie również oferowany w tym dwutonowym lakierz.

BMW R 1250 GS Trophy Competition 2022

Na przykład tegoroczny motocykl BMW International GS Trophy Competition posiada m.in.

  • solidną aluminiową osłonę silnika enduro,
  • osłonę reflektora,
  • szczególnie dobrze chronione przed uszkodzeniami pokrywy głowicy cylindrów oraz
  • wyświetlacz TFT zabezpieczony przed uszkodzeniem podczas upadku i przed spadającymi kamieniami.

BMW R 1250 GS Trophy Competition 2022 - zdjęcie lewy bok

Szczególnie solidne podnóżki enduro z modelu R 1250 GS Adventure oraz regulowane dźwignie zmiany biegów i hamulca nożnego równie dobrze pasują do czekającego motocykle trudnego użytkowania w terenie. Na szprychowanych kołach zamontowano opony Metzeler Karoo 4, które zastąpiły standardowe opony Karoo 3, aby zapewnić jeszcze lepszą przyczepność w trudnym terenie. Sportowa owiewka, rajdowe siedzenie i tylny tłumik Akrapovic dopełniają wyposażenia zawodniczego pojazdu.

Zobacz również: test BMW F 850 GS

Mała torba Tank Bag Adventure Collection jako praktyczny towarzysz podczas długich wyczerpujących dni jazdy.

BMW R 1250 GS Trophy Competition

Dzięki pojemności 5 litrów, mała torba na zbiornik z nowej kolekcji Adventure Bag oferuje uczestnikom International GS Trophy kolejną praktyczną opcję przechowywania wszelkiego rodzaju przyborów oraz jedzenia i napojów na drogę. Dzięki zapięciom może być używana jako torba tylna w motocyklu R 1250 GS Trophy Competition. Wodoodporna torba wewnętrzna, wodoodporne i zamykane dwukierunkowe zamki błyskawiczne w komorze głównej, kieszeń w pokrywie zapinana na zamek błyskawiczny oraz otwór na kabel do ładowania do wnętrza to kolejne przydatne szczegóły torby Small Adventure Collection Tank Bag.

BMW  R 1250 GS 2023 w malowaniu GS Trophy

Wszystko o tegorocznym BMW Motorrad International GS Trophy 2022 w Albanii znajdziesz na stronie www.gstrophy.com.

A tu znajdziesz nasz test poprzednika w wersji BMW R 1250 GS HP

Logo Moto Trips