Honda Valkyrie
1560 ocen

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem pierwszego motocykla, to doskonałym wyborem jest Honda Valkyrie. Można powiedzieć, że jest to legendarny motocykl, który zachwyca estetyką, ale też jakością. Do tego jest mocny!

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Historia w pigułce – czas poznać świetne parametry techniczne Hondy!

Honda Valkyrie ma już prawie 30-letnią historię. Najlepsze w tym motorze jest to, że nie wychodzi on z mody. Ma świetne parametry techniczne i unikalny design. Należy już na początku zwrócić uwagę na serce maszyny, którym jest sześciocylindrowy silnik Muscle Cruiser o pojemności 1832 cm³. Do tego posiada aluminiową ramę, dwa dźwigary, a do tego wyprofilowany system zawieszenia. Ta maszyna gwarantuje wręcz niezrównane osiągi. Oczywiście na tym zalety się nie kończą. Wyobraźcie sobie, że pomimo tak dobrych osiągów i mocnego silnia Honda Valkyrie waży mniej niż GL 1800. Osiąga szczytowy moment obrotowy już przy 4000 obrotów na minutę, przy czym maksimum wynosi tutaj 1500 obrotów na minutę.

Układ wdechowy jest lekki, ale też zwarty i posiada ścięte końcówki. Kanał wlotowy także jest unikalny i doprowadza powietrze do dwóch 40-milimetrowych korpusów przepustnic. Są one wyposażone w sześć wtryskiwaczy paliwa, które są wysokociśnieniowe. Skrzynia ma 5 biegów, co również wpływa na super osiągi. W modelach tej serii zastosowano osłony chłodnic, które kierują gorące powietrze z dala od kierownicy, a to jeszcze bardziej zwiększa komfort jazdy. Na uwagę zasługuje też konstrukcja podwozia. Ma ona aluminiową ramę. Jest odporna na obciążenia, ale też nie ulega szybko korodowaniu. Do tego polepsza właściwości jezdne i sprawia, że motocykl jest bardziej zwrotny.

Honda Valkyrie – nowy punkt widzenia

Warto wiedzieć, że Honda Valkyrie ma sportowy charakter. Rzeczywiście znacznie różni się od modelu F6B. Wystarczy tylko wspomnieć, że podnóżki są wyższe, do tego kierownica ustawiona jest bardziej do przodu. Kierownica jest także wyższa oraz szersza niż w modelu F6B. Wyposażona jest też w nowe przełączniki. Kolejną zaletą tego motocykla jest zbiornik paliwa, który jest pojemny i pomieści nawet 6,1 galona paliwa.

Wygoda jazdy na tej maszynie również jest gwarantowana. Siedzenie jest ergonomiczne i wyprofilowane. Motocykl idealnie sprawdzi się do jazdy w dwie osoby. Producent zastosował w nim aluminiowy uchwyt, który w razie konieczności można także szybko i łatwo zdemontować. Są także elementy, które sprawiają, że Honda zyskuje jeszcze bardziej nowoczesny wygląd. Tutaj mamy na myśli choćby konfigurację liczników z cyfrowym prędkościomierzem LCD. Do tego motor posiada ultra nowoczesny obrotomierz. Możemy Wam polecić choćby motocykl Gold Wing, który jest zgodny z pierwowzorem, ale jednak jeszcze bardziej jest unowocześniony.

Czy Honda Valkyrie często się psuje?

Można powiedzieć o Hondzie Valkyria wiele, i to wiele dobrego. Rzeczywiście nie jest to motocykl podatny na awarię, a wręcz przeciwnie – jest bardzo mocny i rzadko się psuje. Do tego bez problemu można w razie konieczności zakupić podzespoły. Jednak trzeba wiedzieć, że silnik jest niemal nie do zdarcia. Oczywiście koła talerzowe co jakiś czas trzeba wymienić, ale i tak są odporne na zużycie. Możecie też unowocześnić swój pojazd, dodając mu nowe felgi. Jednak na same naprawy rzeczywiście nie będziecie wydawać dużo. Do tego musimy zauważyć, że te motocykle długo zachowują swoją wartość.

Artykuł sponsorowany