Produkty Hondy nagrodzone w Red Dot Design Award 2024
2065 ocen

Honda świętuje zdobycie czterech prestiżowych nagród Red Dot Design Award w kategorii Product Design, potwierdzając swoją dominację w innowacyjności i estetyce produktowej. Nagrody te symbolizują globalne uznanie dla jakości i kreatywności japońskiego producenta.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Historia konkursu Red Dot Design Award

Konkurs Red Dot Design Award, założony w 1955 roku w Niemczech, jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych na świecie w dziedzinie wzornictwa. Jego głównym celem jest ocena i promocja wyjątkowych osiągnięć w projektowaniu produktów, komunikacji oraz koncepcji designu.

Nagrody Red Dot są przyznawane w różnych kategoriach, w tym wzornictwo produktów, design komunikacyjny oraz design koncepcyjny, a zwycięskie prace są prezentowane na wystawie w Red Dot Design Museum w Essen. Przez dekady Red Dot stał się synonimem wyjątkowej jakości i innowacyjności w projektowaniu, przyciągając zgłoszenia od firm, projektantów i wynalazców z całego świata, co sprawia, że wyróżnienie w tym konkursie jest szeroko uznawane za znak doskonałości w branży.

Honda została wyróżniona nagrodami Red Dot Design Awards po raz piąty z rzędu. Stanowi to wyraz zaangażowania Hondy w tworzenie wysokiej jakości, doskonale zaprojektowanych produktów 10 kwietnia 2024 r. – Honda poinformowała, że cztery z jej produktów: motorower elektryczny EM1 e:,ultrakompaktowy składany e-skuter Motocompacto, duży silnik zaburtowy BF350 i zrobotyzowana kosiarka do trawy Miimo zostały laureatami nagród Red Dot 2024 w kategorii Product Design w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie – Red Dot Design Award. Produkty Hondy zdobywają nagrody Red Dot już po raz piąty z rzędu.

EM1 e: Elektryczny motorower nowej generacji

EM1 e elektryczny motorower Honda

EM1 e: to motorower elektryczny do użytku osobistego, zasilany przez wymienny akumulator Honda Mobile Power Pack e:. Został opracowany zgodnie z koncepcją «skutera elektrycznego idealnie dopasowanego do potrzeb ludzi». EM1 e:, dzięki optymalnemu rozmieszczenia kluczowych komponentów , charakteryzuje się prostą i smukłą formą. W projekcie oświetlenia zastosowano diody LED o wysokiej jasności, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się większą pewnością prowadzenia podczas jazdy nocą. Reflektor ma prostą, płaską konstrukcję, podkreślającą ikoniczny styl modelu EM1 e:.

Motocompacto: Rewolucja w mobilności miejskiej – ultrakompaktowy e-skuter

Motocompacto - ultracienki skuter elektryczny

Motocompacto prezentuje nowoczesną, w pełni elektryczną ewolucję modelu Motocompo Hondy, który został wprowadzony w 1981 roku jako „motocykl do bagażnika”, zaprojektowany tak, aby mieścił się w przestrzeni bagażowej Hondy City. Opracowany jako rozwiązanie zapewniające dojazd na krótkich dystansach „do i z samochodu”, jest sparowany z samochodem elektrycznym. Motocompacto charakteryzuje się wyrafinowaną stylistyką, która zdaje się przeczyć jego prostocie. Jego kompaktowy rozmiar pozwala na złożenie jednośladu w łatwy do przenoszenia zestaw, który można umieścić w bagażniku pojazdu segmentu B i przechowywać w wąskich przestrzeniach. Projekt przewiduje również szerokie możliwości personalizacji i dostosowania do potrzeb klienta poprzez użycie naklejek i innych elementów dekoracyjnych.

BF350: Innowacyjność i wydajność w luksusowym silniku zaburtowym

Luksusowy zaburtowy silknik Hondy

Morski silnik zaburtowy BF350, wyposażony w nowo opracowaną jednostkę V8 o pojemności skokowej 4,952 cm3, jest flagowym modelem zaburtowym Hondy o dużej mocy napędowej. Oprócz zapewnionych dzięki dużemu momentowi obrotowemu, wysokich osiągów i wysokiej jakości użytkowej w warunkach morskich, BF350 zapewnia cichą pracę i niski poziom wibracji za sprawą nowo zaprojektowanego wału korbowego. Model BF350 został opracowany z myślą o stworzeniu przyjaznego dla środowiska i ekonomicznego silnika zaburtowego, zapewniającego najniższe zużycie paliwa w swojej klasie.

Zgodnie z koncepcją projektową «Noble Motion Form», którą zastosowano także w innych silnikach zaburtowych Hondy, BF350 prezentuje dobrze znany styl prezentujący harmonię z naturą i człowiekiem, który wyraża się w prostym i przejrzystym wzornictwie. Dzięki zastosowaniu wypukłych logotypów i chromowanych elementów, BF350 prezentuje się luksusowo i wyróżnia się liniami stylistycznymi, które są odpowiednie dla flagowego modelu.

Miimo: Autonomiczna kosiarka do trawy – przyszłość pielęgnacji zieleni

Miimo elektryczna automatyczna kosiarka do trawy Hondy

Miimo to elektryczna, autonomiczna kosiarka, która automatycznie kosi trawnik na wyznaczonym obszarze. Miimo posiada funkcję samoczynnego ładowania akumulatora: po wyczerpaniu energii powraca do stacji dokującej, co pozwala na pełne zautomatyzowanie koszenia trawnika. Najnowszy model, wprowadzony na rynek europejski w 2023 r., jest wyposażony w funkcję naprowadzania wspomaganego satelitarnie, która wykorzystuje informacje o lokalizacji z systemu GPS, aby znaleźć optymalną trasę powrotu do stacji dokującej, a także funkcję Shortcut Wire, która umożliwia Miimo poruszanie się po wąskich przejściach i przestrzeniach, co podnosi efektywność koszenia.

Miimo charakteryzuje się dynamicznym, pełnym witalności designem, a jego miękkie, zaokrąglone krzywizny wzbudzają poczucie przynależności. Zespołowi projektowemu udało się stworzyć kompaktową formę o niskim środku ciężkości, która umożliwia kosiarce poruszanie się nawet w najciaśniejszych przestrzeniach.

„Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy laureatami prestiżowego światowego konkursu wzornictwa Red Dot Design Awards w kategorii Product Design 2024” – powiedział Toshinobu Minami, dyrektor zarządzający i dyrektor operacyjny Centrum Projektowego w Honda R&D Co., Ltd. „Projekty EM1 e:, Motocompacto, BF350 i Miimo odzwierciedlają ambicję Hondy, aby nie tylko pomagać ludziom poruszać się po świecie, lecz także poruszać ich serca i pobudzać ich marzenia. Wierzymy, że zdobycie przez Hondę nagrody Red Dot jest wyrazem tego, że nasze zaangażowanie w tej sprawie zostało zrozumiane i podzielone przez wiele osób. Będziemy nadal zaskakiwać i inspirować ludzi na całym świecie poprzez zapewnianie użytkownikom mobilności, o jakiej marzy Honda. Dzięki sile naszych marzeń będziemy celować w to, by stać się firmą, która przyczynia się do postępu społecznego.”

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jakie produkty Honda zdobyły nagrody w Red Dot Design Award 2024?

W 2024 roku Honda zdobyła nagrody dla czterech produktów: elektrycznego motoroweru EM1 e:, ultrakompaktowego e-skutera Motocompacto, silnika zaburtowego BF350 oraz zrobotyzowanej kosiarki Miimo.

Co oznaczają te nagrody dla Hondy?

Zdobycie nagród Red Dot Design Award przez produkty Hondy potwierdza ich wysoką jakość projektowania i innowacyjność. Nagrody te stanowią dowód uznania na arenie międzynarodowej i są odzwierciedleniem zaangażowania firmy w tworzenie produktów, które nie tylko spełniają, ale i przekraczają oczekiwania konsumentów.