Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Centauro: Połączenie pasji Ducati i Lamborghini według Paolo Troilo

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini 'Centauro' od Paolo Troilo
Ducati Streetfighter V4 Lamborghini 'Centauro' od Paolo Troilo
379 ocen

Prezentacja 'Centauro', dzieła sztuki Paolo Troilo na Ducati Streetfighter V4 Lamborghini, odbyła się w Bolonii, łącząc motoryzację z artystyczną ekspresją.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini "Centauro": Połączenie pasji Ducati i Lamborghini według Paolo Troilo

W świecie motocykli i samochodów super-sportowych, współpraca pomiędzy Ducati i Lamborghini uosabia połączenie zaawansowanej technologii, ekskluzywności oraz sztuki. Najnowsze dzieło tej symbiozy, "Centauro", przedstawia unikalną syntezę dynamiki, designu i artystycznego geniuszu Paolo Troilo. W galerii Cavour w Bolonii odbyła się prezentacja "Centauro", motocykla będącego kwintesencją współczesnego rzemiosła i innowacji.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

Marki Ducati i Automobili Lamborghini wspólnie w imię sztuki zaprezentowały najnowsze dzieło w eleganckich przestrzeniach Galerii Cavour na wydarzeniu "Art of Creating Myths". Wyjątkowy wieczór w Bolonii stanowił światową premierę "Centauro", dzieła sztuki stworzonego przez utalentowanego Paolo Troilo na jednym z egzemplarzy limitowanej serii Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Speciale Clienti.

Wizja artystyczna Paolo Troilo: Od "Minotauro" do "Centauro"

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Paolo Troilo, artysta słynący z hiperrealistycznego malarstwa palcami, przekracza granice tradycyjnej sztuki, tworząc dzieła, które są zarówno intrygujące, jak i pełne emocji. "Centauro", jego najnowsza praca, jest kontynuacją "Minotauro" - obrazu z 2021 roku, który zdobił Lamborghini Huracán EVO.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

W "Centauro", Troilo eksploruje motyw siły i ruchu, przedstawiając postać mężczyzny w dynamicznej pozie, która staje się integralną częścią motocykla Ducati Streetfighter V4 Lamborghini.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

Paolo Troilo to włoski artysta znany ze swojej unikalnej techniki hiperrealistycznego malowania palcami, która jest jedyna w swoim rodzaju na świecie. "Centauro" jest namalowany przy użyciu tej techniki i przedstawia ramiona mężczyzny zgiętego w przyspieszeniu, które wyłaniają się po dwóch stronach zbiornika paliwa i są uzupełnione dodatkami w abstrakcyjnym rozkładzie geometrycznym, który podkreślają pozostałe części motocykla.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

Praca ta łączy w sobie mit i rzeczywistość, uosabiając nadludzką siłę, która łączy się z racjonalnością wzmocnioną przez kształty Streetfightera V4. W ten sposób przekazuje moc i bezgraniczne poczucie wiary w swoje możliwości.

Ekskluzywność i personalizacja: Seria Speciale Clienti

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Ducati Streetfighter V4 Lamborghini nie jest tylko motocyklem; to dzieło sztuki, które łączy w sobie wartości sportowego charakteru, ekskluzywności i fascynacji. Wyprodukowany w limitowanej serii 630 egzemplarzy, każdy motocykl jest unikatowy, dzięki możliwości personalizacji koloru nadwozia i felg przez klientów Lamborghini. Dodatkowo, ekskluzywna seria Speciale Clienti, licząca 63 egzemplarze, pozwala na jeszcze głębszą personalizację, tworząc most pomiędzy światami Ducati i Lamborghini.

"Art of Creating Myths": Premiera "Centauro"

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Wydarzenie "Art of Creating Myths" w Galerii Cavour w Bolonii było nie tylko prezentacją "Centauro", ale również świadectwem bliskiej współpracy pomiędzy Ducati i Lamborghini. To wyjątkowe wydarzenie podkreśliło znaczenie synergii pomiędzy motoryzacją a sztuką, prezentując "Centauro" jako symbol nadludzkiej siły i innowacyjności.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Idea wydarzenia "Art of Creating Myths" narodziła się we wrześniu 2022 roku, w tym samym czasie, co światowa premiera Ducati Streetfighter V4 Lamborghini. To drugi rozdział współpracy między obiema firmami po Diavelu 1260 Lamborghini. Ducati Streetfighter V4 Lamborghini to motocykl zdolny do łączenia wartości sportowego charakteru, ekskluzywności i fascynacji, który został wyprodukowany w limitowanej i numerowanej serii 630 egzemplarzy charakteryzujących się genialnym malowaniem w kolorach Citrea Green i Dac Orange.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

Ale wyjątkowość tego projektu nie kończy się na tym: przy tej okazji marki Ducati i Automobili Lamborghini poinformowały, że pomyślały o jeszcze bardziej ekskluzywnej partii 63 egzemplarzy zwanej Speciale Clienti, która pozwoliła wąskiej grupie klientów Lamborghini na bezpośredni kontakt z Centro Stile Ducati i skonfigurowanie ich Streetfightera V4 Lamborghini wybierając kolor nadwozia i felg dokładnie taki, jak ich Lamborghini. Wśród tych 63 klientów jest również właściciel "Minotauro", który poprosił Ducati, Automobili Lamborghini i artystę Troilo o ożywienie dzieła sztuki „Centauro".

Udział w Arte Fiera 2024: Ducati jako mecenas sztuki

Ducati, jako aktywny uczestnik i sponsor Arte Fiera 2024, nie tylko prezentuje swoje dzieła w Galleria Cavour, ale również wspiera sztukę nowoczesną i współczesną. Przez wspieranie "Percorso" i fundowanie nagrody "Officina Arte Ducati Award", Ducati demonstruje swoje zaangażowanie w promowanie kreatywności i innowacji w sztuce.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

W wydarzeniu “Art of Creating Myths”, zarezerwowanym dla 200 gości Ducati i Lamborghini, wzięli udział dyrektorzy generalni obu firm: Claudio Domenicali i Stephan Winkelmann. Kierownictwo skorzystało z okazji, aby podkreślić ścisłą współpracę między dwoma włoskimi znakomitościami, które przyczyniły się do napisania historii Motor Valley i które nadal pracują w synergii nad licznymi projektami. "Centauro" i "Minotauro" są doskonałym przykładem piękna wynikającego z partnerstwa między dwiema markami uznanymi na całym świecie za ich kultowy design. Ten wyjątkowy i niepowtarzalny projekt stworzony przez artystę o międzynarodowej renomie, umożliwił stworzenie silnego połączenia motoryzacji ze światem sztuki.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

Wydarzenie odbyło się 1 lutego 2024 roku i zostało zorganizowane we współpracy Ducati i Automobili Lamborghini. Dodatkowo zostało włączone w tydzień sztuki ART CITY Bologna i stanowi część udziału producenta motocykli z Borgo Panigale w edycji Arte Fiera 2024. Ducati jest partnerem ważnych targów sztuki nowoczesnej i współczesnej, wspierając "Percorso", czyli trasę łączącą niektóre galerie poprzez wspólny temat rysunku i fundując nagrodę "Officina Arte Ducati Award" dla najbardziej zasłużonego dzieła. Ponadto podczas otwarcia Arte Fiera (2-4 lutego) Ducati zaprezentuje marmurową rzeźbę "Fortitudo Mea in Levitate" w halach 25 i 26..

Obydwa dzieła "Centauro" i "Minotauro" będzie można było obejrzeć w Galleria Cavour do 5 lutego 2024 roku.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini

Podsumowując, Ducati Streetfighter V4 Lamborghini "Centauro" nie jest tylko kolejnym motocyklem; to dzieło sztuki, które łączy w sobie pasję, innowacje i ekskluzywność. Praca Paolo Troilo i współpraca pomiędzy Ducati i Lamborghini pokazują, jak motoryzacja może inspirować i przenikać świat sztuki, tworząc nowe, fascynujące mity.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Co to jest 'Centauro'?

'Centauro' to unikatowe dzieło sztuki stworzone przez Paolo Troilo na bazie Ducati Streetfighter V4 Lamborghini, prezentujące połączenie siły i dynamiki.

Jaka jest idea za 'Centauro'?

Dzieło Paolo Troilo symbolizuje połączenie mitu i rzeczywistości, przedstawiając nadludzką siłę i determinację za pomocą unikalnej techniki malowania palcami.

Gdzie można było zobaczyć 'Centauro'?

'Centauro' zostało zaprezentowane publicznie wraz z 'Minotauro' podczas wystawy ART CITY Bologna, w Galerii Cavour do 5 lutego 2024 roku.

Sprawdź też nasze testy motocykli

Honda ST 1300 na tle malowniczej drogi

Honda ST 1300: Dlaczego warto zainteresować się tym turystycznym motocyklem?

Benelli TRK702x - motocykl do budżetowej turystyki we włoskim stylu

Benelli TRK702x - budżetowa turystyka we włoskim stylu. Dokładny test motocykla, wady i zalety nowości od Benelli.

BMW G310R - idealny motocykl dla początkujących?

BMW G310R: Czy to najlepszy wybór dla początkujących motocyklistów?

BMW R1300GS

Nowe BMW R 1300 GS - nowa era boxera

BMW R nine T recenzja boksera w opcji 719

BMW R Nine T Opcja 719: Wibracje Klasycznej Sztuki Motocyklowej

Motocykl WSK 125 widok z boku

WSK 125 – motocykl z długą historią

Recenzja motocykla Royal Enfield Continental GT 650

Royal Enfield Continental GT 650 – klasyczny miejski cafe racer z wyścigowym rodowodem

BMW S1000 XR

Szczera Recenzja BMW S1000XR: Opinia Motocyklisty

Recenzja motocykla Royal Enfield Meteor 350

Royal Enfield Meteor 350 - szyk, styl i wygoda - nasza recenzja

BMW F 850 GS Triple Black

Recenzja BMW R 1250 GS HP: Odkryj Niezwykły Motocykl, Który Zmienia Zasady Gry

Lewa strona motocykla od przodu

Objeżdżamy Hondę Africa Twin Adventure Sports ES model 2022

Recenzja Yamahy XSR 125 w wersji Legacy

Motocykl Yamaha XSR 125 w wersji Legacy – piękna klasyka na kategorię B

Honda CMX Rebel 1100 DCT

Honda Rebel 1100 z DCT? Czy to udane połączenie klasyki z nowoczesnością sprawdzamy.

Nasza opinia o Harley-Davidson Nightster 975 - nowy Sportster w rodzinie

Nasza opinia o Harley-Davidson Nightster 975 - nowy Sportster w rodzinie

BMW R 18 B recenzja boksera motorrad

BMW R18 B nikt nie przejdzie obojętnie - recenzja baggera od Motorrad

BMW F 850 GS Triple Black

BMW F 850 GS - recenzja średniego z rodziny GSów za to najlepszego w offroad (opinia i dane techniczne)

Yamaha MT 125

Yamaha MT 125 - najlepszy motocykl na początek - cena, informacje i dane techniczne

Nasza opinia o Harley-Davidson Nightster 975 - nowy Sportster w rodzinie

Harley Davidson Sportster S 2021: Cała Prawda o legendarnym modelu!

Harley Davidson Street Bob 114

Recenzja Harley Davidson Street Bob 114: Nowa definicja wolności na dwóch kołach!

2023 Yamaha Ténéré 700 i Ténéré 700 Rally Edition

Yamaha Tracer 700 kontra Honda NC750X co wybrać na pierwszy motocykl?

Kawasaki Ninja widok z boku

Kawasaki Ninja – smok na dwóch kołach

Harley Davidson Pan America 1250 Special

Opinia o Harley Davidson Pan America 1250 Special - czy warto?

Honda Varadero ikona wśród motocykli turystycznych

Honda Varadero - legenda w świecie motocykli turystycznych

Harley Davidson LiveWire widok z boku

Recenzja Harley Davidson LiveWire - elektryzujący weteran

Aprilia shiver 900 recenzja

Recenzja Aprilia Shiver 900, prawie litr, a mocy jednak nie tak dużo

GSX-S750

Suzuki GSXS 750 recenzja miejskiego wojownika z Japonii

Poznaj Harley Davidson Low Rider S - ikonę stylu i mocy w świecie motocykli. Idealny dla pasjonatów chcących łączyć komfort z niepowtarzalnym designem i wydajnością.

Harley Davidson Low Rider S

Afryka twin Atas 2022 r

Nowa Honda Afryka Twin Adventure Sport (ATAS) CRF1100L DCT - 2020 r