Ducati ogłasza dwie ważne kampanie serwisowe dla modeli Xdiavel

Ducati Xdiavel w serwisie
Ducati Xdiavel w serwisie
1742 ocen

Firma Ducati przeprowadza dwie kampanie serwisowe dotyczące modeli Xdiavel i Xdiavel S z lat 2016-2023. Sprawdź, czy Twój motocykl jest objęty.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Kampania serwisowa dla modeli Xdiavel i Xdiavel S (2016-2023)

Firma Ducati ogłosiła ważną kampanię serwisową dotyczącą modeli Xdiavel oraz Xdiavel S z roczników 2016-2023. Problem związany jest z nieprawidłowym montażem oparcia dla pasażera, które może ulec uszkodzeniu podczas montażu lub eksploatacji. Oparcia te dostarczane są wraz z pojazdem i instalowane są podczas przygotowania motocykla do wydania lub przekazywane klientowi podczas odbioru pojazdu. Ważne jest, by instalacja oparcia została przeprowadzona przez autoryzowany serwis Ducati, aby zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe działanie.

Na rynku polskim kampanią objętych jest łącznie 230 pojazdów. Właściciele zostaną poinformowani o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanego serwisu w celu kontroli sposobu instalacji i weryfikacji konstrukcji oparcia. Wszystkie oparcia, bez względu na to, czy są zamontowane w pojeździe, czy też nie, zostaną oznakowane specjalną tabliczką z ostrzeżeniami i wskazówkami dotyczącymi prawidłowego użytkowania.

Druga kampania serwisowa dla modeli Xdiavel i Xdiavel S (2017-2021)

W ramach drugiej kampanii serwisowej, Ducati informuje o potencjalnym problemie związanych z poluzowaniem się elementu mocowania mechanizmu sprężyn bocznej podstawki w modelach Xdiavel i Xdiavel S z roczników 2017-2021. Istnieje ryzyko utraty punktu mocowania mechanizmu tych sprężyn, co może prowadzić do niekontrolowanego otwierania się bocznej podstawki podczas jazdy, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa.

W Polsce kampanią serwisową objętych jest 63 pojazdów. Właściciele tych motocykli zostaną poinformowani o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanego serwisu w celu wymiany podstawy mocowania bocznej podstawki na element zmodernizowany. Jest to niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.

Ważne informacje dla właścicieli

Właściciele objętych kampanią pojazdów zostaną bezpośrednio powiadomieni przez przedsiębiorcę Liberty Corporation 2 Sp. z o.o., który jest oficjalnym dystrybutorem Ducati w Polsce. Jednakże, zaleca się wszystkim właścicielom modeli Xdiavel i Xdiavel S z wskazanych roczników, aby samodzielnie skontaktowali się z autoryzowanym serwisem Ducati w celu sprawdzenia, czy ich pojazd jest objęty którąkolwiek z kampanii.

Kontakt i więcej informacji

Wszelkie informacje związane z obiema kampaniami serwisowymi, w tym dane kontaktowe autoryzowanych punktów serwisowych, są dostępne na oficjalnej stronie Ducati oraz bezpośrednio u dystrybutora Liberty Corporation 2 Sp. z o.o. Adres firmy to ul. Kineskopowa 1, budynek G, lokal 202, 05-500 Piaseczno. Strona internetowa Ducati (www.ducati.com) zawiera również szczegółowe informacje oraz możliwość sprawdzenia, czy dany pojazd jest objęty kampanią.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jakie modele Ducati są objęte kampaniami serwisowymi?

Modele Xdiavel i Xdiavel S z roczników modelowych 2016-2023 są objęte pierwszą kampanią, natomiast roczniki 2017-2021 drugą.

Jakie są problemy wymagające interwencji serwisowej?

Pierwsza kampania dotyczy nieprawidłowego montażu oparcia dla pasażera, druga zaś problemów z mocowaniem mechanizmu sprężyn bocznej podstawki.

Gdzie zgłosić się w przypadku posiadania jednego z wymienionych modeli?

Właściciele powinni zgłosić się do autoryzowanego serwisu Ducati. Wszelkie informacje udziela Liberty Corporation 2 Sp. z o.o.

Sprawdź też nasze testy motocykli

siedzę z tyłu na Hondzie CB500X

Honda CB500X mały motocykl wielka frajda z jazdy - najlepsza recenzja jaką znajdziesz

Honda ST 1300 na tle malowniczej drogi

Honda ST 1300: Dlaczego warto zainteresować się tym turystycznym motocyklem?

Benelli TRK702x - motocykl do budżetowej turystyki we włoskim stylu

Benelli TRK702x - budżetowa turystyka we włoskim stylu. Dokładny test motocykla, wady i zalety nowości od Benelli.

BMW G310R - idealny motocykl dla początkujących?

BMW G310R: Czy to najlepszy wybór dla początkujących motocyklistów?

BMW R1300GS

Nowe BMW R 1300 GS - nowa era boxera

BMW R nine T recenzja boksera w opcji 719

BMW R Nine T Opcja 719: Wibracje Klasycznej Sztuki Motocyklowej