20 lat Ducati Multistrada: Ewolucja technologiczna i pasja
578 ocen

Multistrada, symbol wszechstronności i innowacji w rodzinie Ducati, świętuje swoje 20-lecie. Przez dwie dekady model ten nieustannie ewoluował, wprowadzając technologiczne rewolucje w świecie motocykli. Od pierwszej wersji Multistrada 1000 DS po najnowsze, oparte na silnikach V2 i V4 Granturismo, Ducati kontynuuje tradycję doskonałości.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

20 lat Ducati Multistrada

Multistrada, czyli wiele dróg. Nazwa idealnie oddająca ducha motocykla, który przez dwie dekady stał się jednym z flagowych modeli Ducati. W 2023 roku świętujemy dwadzieścia lat technologicznych innowacji, emocji i niezapomnianych przygód na dwóch kołach.

Historia modelu

Stworzona w 2003 roku, Multistrada miała za zadanie dostarczyć miłośnikom motocykli maszynę zarówno wszechstronną, jak i sportową. Pierwsza wersja, Multistrada 1000 DS, dała początek rodzinie, która nieustannie się rozwijała przez cztery pokolenia, z najnowszymi modelami opartymi na silnikach V2 i V4 Granturismo.

Innowacje i ewolucja

20 lat Ducati Multistrada Przez dwadzieścia lat Multistrada nieustannie wprowadzała innowacje, które przedefiniowały standardy w przemyśle motocyklowym. To właśnie w Multistradzie, w modelu z 2010 roku, po raz pierwszy zastosowano tryby jazdy - rozwiązanie obecnie spotykane w wielu motocyklach średniej i wyższej klasy. Model Multistrada V4 wprowadził na rynek pierwszy w świecie motocykl wyposażony w przedni i tylny radar, co pozwoliło na wdrożenie systemów Adaptive Cruise Control (ACC) i Blind Spot Detection (BSD). Ducati wprowadziło również funkcję Phone Mirroring, umożliwiającą korzystanie z nawigacji bezpośrednio na desce rozdzielczej.

Specjalna wystawa w muzeum Ducati

20 lat Ducati Multistrada Ducati, świętując dwudziestolecie modelu, który odmienił historię firmy, uruchomiło tymczasową wystawę "Multistrada 20th - Dwadzieścia lat ewolucyjnej eksploracji". W muzeum fani marki mogą podziwiać dwa symboliczne modele: pierwszą Multistradę 1000 DS oraz najnowszą Multistrada V4 Rally. Wystawę dopełnia krótki dokument ukazujący historię i rozwój tego niezwykłego modelu.

Premiera Ducati 2024

Nie możemy również zapomnieć, że Multistrada będzie jednym z głównych bohaterów Ducati World Premiere 2024. Po pierwszym odcinku poświęconym wersji Monster 30th Anniversary, kolejne pięć spotkań od 19 września do 7 listopada ujawni nowe modele Ducati na rok 2024.

Dla wszystkich chcących odwiedzić muzeum i zarezerwować bilety, więcej informacji można znaleźć w sekcji poświęconej Borgo Panigale Experience na stronie Ducati.com.