Ruch wahadłowy na drodze Trollstigen w Norwegii
436 ocen

Jeśli planujesz podróż do Norwegii i masz zamiar przejechać przez malowniczą trasę Trollstigen, mamy dla Ciebie ważne informacje o możliwych utrudnieniach i środkach bezpieczeństwa.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Jeśli planujesz podróż do Norwegii i masz zamiar przejechać przez malowniczą trasę Trollstigen, mamy dla Ciebie ważne informacje! Droga Trollstigen została oficjalnie otwarta 7 czerwca, jednak może zostać zamknięta w każdej chwili z powodu ryzyka osuwisk skalnych.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych, na zagrożonym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy od poniedziałku 10 czerwca. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał w godzinach 10:00 - 17:00 aż do 11 sierpnia. W związku z tym, podróżujący powinni przygotować się na możliwe opóźnienia i utrudnienia w ruchu.

Każdego ranka ekipa specjalistów będzie monitorować stan zagrożenia i jeśli uznają, że warunki są zbyt niebezpieczne, droga zostanie natychmiast zamknięta. Dlatego przed wjazdem na Trollstigen, koniecznie sprawdź aktualny status drogi na stronie: Status drogi Trollstigen

Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc bądź gotowy na ewentualne zmiany w planach podróży. Zachowaj ostrożność i życzymy bezpiecznej podróży przez przepiękne norweskie krajobrazy!

Informacja opracowana na podstawie fanpage Nie tylko Nordkapp

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Dlaczego droga Trollstigen może zostać zamknięta?

Droga może zostać zamknięta z powodu ryzyka osuwisk skalnych, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa podróżnych.

Kiedy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na Trollstigen?

Ruch wahadłowy zostanie wprowadzony od 10 czerwca i będzie obowiązywał codziennie w godzinach 10:00 - 17:00 aż do 11 sierpnia.