Yamaha uruchamia program Ténéré Spirit Experience na 2023 rok

Ténéré Spirit Experience na 2023
Ténéré Spirit Experience na 2023
1965 ocen

Yamaha we współpracy z Riders for Health zorganizowała zupełnie nowe i niezwykłe wydarzenie Ténéré Spirit Experience, które otwiera jeszcze więcej możliwości przed właścicielami Ténéré, którzy kochają przygody i wyzwania.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Tenere 700 na pustyni

Wyjątkowa impreza Rally Raid Adventure dla wszystkich właścicieli motocykli Ténéré!

Wprowadzony na rynek w 2019 r. model Yamaha Ténéré 700 otworzył przed ponad 40 tysiącami motocyklistów z Europy zupełnie nowy, ekscytujący świat wolności i przygód. Dzięki silnikowi CP2 o wysokim momencie obrotowym, dużej zwrotności i możliwości pokonywania naprawdę długich tras w każdym terenie, Ténéré 700 jest najbardziej uniwersalnym motocyklem, jaki kiedykolwiek opuścił fabryki Yamaha.

Zbudowany na bazie DNA oryginalnych motocykli Yamaha XT, które triumfowały w pierwszym Rajdzie Dakaru, i przez ponad 40 lat walczyły o podium w najtrudniejszych zawodach na świecie — Ténéré pozwala poczuć ducha przygody i odkryć, co kryje się za horyzontem.

Ténéré został zaprojektowany specjalnie z myślą o kierowcach potrzebujących lekkiej maszyny na podróż dokoła świata. Udowodnił on swoje niesamowite osiągi w rajdach w 2022 roku, kiedy to legendarny zawodnik Ténéré World Raid Team, Alessandro Botturi, wygrał rajd Tunisia Desert Challenge. Nasz kolega zespołu, Pol Tarrès, zapisał się w historii off-roadu, pokonując swoją Yamahą Ténéré 700 najdłuższą odległość spośród wszystkich 2-cylindrowych maszyn startujących w rajdzie enduro na Erzberg Rodeo.

Ténéré stanowi pomost między światami podróżników, rajdowców i miłośników enduro i jest bez wątpienia najznakomitszym w historii modelem klasy Adventure w stajni Yamaha. Teraz mamy na horyzoncie nowy cel, przybliżając klientom prawdziwe znaczenie słowa Ténéré i rajdów terenowych. Firma Yamaha we współpracy z Riders for Health zorganizowała zupełnie nowe i niezwykłe wydarzenie Ténéré Spirit Experience, które otwiera jeszcze więcej możliwości przed właścicielami Ténéré, którzy kochają przygody i wyzwania.

Nowe wydarzenie Ténéré Spirit Experience na 2023 rok

Yamaha dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim kierowcom możliwości pełnego wykorzystania potencjału Ténéré w najróżniejszych warunkach. W 2023 roku startuje nowa i wyjątkowa impreza Ténéré Spirit Experience, w ramach której właściciele motocykli Ténéré będą mogli wziąć udział w niektórych najsłynniejszych rajdach terenowych na całym świecie wraz z oficjalnym zespołem Yamaha World Raid Team.

W sumie 20 klientów firmy Yamaha wraz ze swoimi maszynami uda się na wybrany przez siebie rajd terenowy, gdzie będą mieli okazję mieszkać w obozie wraz z naszym zespołem oraz przejechać zarówno oficjalną trasą, jak i trasą równoległą do tej, którą pojadą zawodnicy startujący w wyścigu. Dla wielu kierowców będzie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które na zawsze pozostanie w ich pamięci, a innych może zainspirować do zawodowych startów w rajdach.

Programem Ténéré Spirit Experience kieruje były mistrz Enduro i kierownik zespołu wyścigowego Dakar Marc Bourgeois — za pośrednictwem swojej firmy MBSM na licencji Yamahy. Jest to otwarty program dla posiadaczy motocykli Yamaha Ténéré, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę wśród piękna dzikiej natury i poczuć prawdziwe emocje rajdu terenowego.

Kompletna obsługa od startu do mety

Ténéré Spirit Experience to kompleksowy pakiet, który pozwoli Ci bez trudu wykonać wszystkie przygotowania, przetransportować motocykl samolotem, statkiem lub drogą lądową i zabezpieczyć każdy aspekt udziału klienta w wybranej imprezie Rally Raid. Przed imprezą każdy motocyklista może udać się do Ośrodka Ténéré* na dodatkowe lekcje jazdy i nawigacji, a firma MBSM zapewnia całą dodatkową obsługę — w tym codzienne spotkania informacyjne przed imprezą, logistykę, pomoc techniczną, konfigurację trackera GPS, śniadania i kolacje oraz biwaki.

Mechanicy doposażą Twój motocykl

Podczas imprez Ténéré Spirit Experience klienci dosiadają własnych motocykli, nie musząc się przy tym martwić o wprowadzanie zbyt wielu modyfikacji. Przed wyruszeniem na szlak mechanicy MBSM wyposażą każdy biorący udział w imprezie motocykl Ténéré w specjalne koła i opony oraz sprzęt nawigacyjny — a w przypadku niektórych tras także w dodatkowy zbiornik paliwa.

Dołącz do zespołu Ténéré World Raid Team podczas czterech legendarnych imprez w 2023 r. Zespół Marca Bourgois (MBSM) będzie odpowiedzialny za organizację wyścigów i programu dla klientów pod patronatem Ténéré World Raid Team, łącząc prawdziwego ducha rajdów terenowych z doświadczeniem klienta.

Program 2023 Ténéré Spirit Experience obejmuje cztery najsłynniejsze rajdy trenowe — cykl rozpoczyna kwietniowy Morocco Desert Challenge, następnie Hellas Rally w maju, po letniej przerwie cykl wraca na organizowany przez TSE i TWRT rajd Transanatolia, a kończy się w październiku imprezą Tunisia Desert Challenge.

Kierowcy biorący udział w programie Ténéré Spirit Experience będą obozowali razem z zawodnikami Ténéré World Raid Team — Alessandro Botturi i Polem Tarrès — startującymi w wybranych imprezach, a w wyścigach będą startowali także inni topowi zawodnicy.

*Ośrodki Ténéré MBSM

Ośrodki Ténéré MBSM są przeznaczone dla kierowców potrzebujących dodatkowych lekcji jazdy w terenie i nawigacji. Firma MBSM prowadzi dwa Ośrodki Ténéré we Francji i Maroko. Podobne ośrodki znajdują się także w innych krajach Europy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać u lokalnych dystrybutorów.

Więcej informacji o programie Ténéré Spirit Experience i Ośrodkach Ténéré MBSM można uzyskać w witrynie firmy MBSM: https://tenere-spirit-experience.com/

Sprawdź też nasze testy motocykli

siedzę z tyłu na Hondzie CB500X

Honda CB500X mały motocykl wielka frajda z jazdy - najlepsza recenzja jaką znajdziesz

Honda ST 1300 na tle malowniczej drogi

Honda ST 1300: Dlaczego warto zainteresować się tym turystycznym motocyklem?

Benelli TRK702x - motocykl do budżetowej turystyki we włoskim stylu

Benelli TRK702x - budżetowa turystyka we włoskim stylu. Dokładny test motocykla, wady i zalety nowości od Benelli.

BMW G310R - idealny motocykl dla początkujących?

BMW G310R: Czy to najlepszy wybór dla początkujących motocyklistów?

BMW R1300GS

Nowe BMW R 1300 GS - nowa era boxera

BMW R nine T recenzja boksera w opcji 719

BMW R Nine T Opcja 719: Wibracje Klasycznej Sztuki Motocyklowej