Yamaha Tenere 700 Extreme motocykl do zadań specjalnych

Nowa Ténéré 700 Extreme
Nowa Ténéré 700 Extreme
113 ocen

Od momentu premiery w 2019 roku, Ténéré 700 stało się jednym z najlepiej sprzedających się modeli Yamaha. Napędzany doskonałym silnikiem CP2- 690 cm3 i wysokim momencie obrotowym. Wyposażony we wszechstronne podwozie z systemami zawieszenia klasy premium, Ténéré 700 w edycji Extreme jest jednym z najbardziej udanych motocykli w swojej kategorii.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Yamaha wzmacnia swoją czołową linię Adventure

Yamaha zawsze dąży do oferowania klientom zróżnicowanego wyboru, pasującego do ich różnorodnego stylu życia i potrzeb. Dlatego na rok 2024 gama Adventure lidera klasy zostanie dodatkowo wzmocniona i urozmaicona o wprowadzenie Ténéré 700 Extreme motocykla dla wymagających klientów lubujących się w Hard ADV.

nowa yamaha tenere 700 extreme

Ténéré 700 Extreme – Hardcore’owy offroadowy dzik

Nazwa motocykla mówi wszystko – to hardcore’owy offroadowy rumak z zawieszeniem o długim skoku i szerokim zakresem komponentów podwozia zaprojektowanych, aby jeszcze bardziej wzmocnić jego wszechstronność.

Aby zapewnić czołowe w klasie offroadowe prowadzenie z lekką zwinnością w trudnym terenie, Ténéré 700 Extreme wyposażono w premium, w pełni regulowane systemy zawieszenia KYB z dodatkowym 20 mm skokiem z przodu i z tyłu (w porównaniu do Ténéré 700). Dla super-gładkiego działania przedniego zawieszenia, widelce zostały pokryte trwałą powłoką Kashima, która pomaga wyeliminować styczność przy niższych prędkościach – a złoty kolor wewnętrznych rur widelca podkreśla również ogólne poczucie jakości motocykla.

Pełna regulacja zawieszenia KYB

W pełni regulowane zawieszenie KYB można dostosować do efektywnej pracy z różnymi wymaganiami kierowców i różnymi stylami ich jazdy w terenie hard ADV, czyniąc Ténéré 700 Extreme ciekwym wyborem bez konieczności upgradowania motocykla o dodatkowe systemy. Skierowany do jeźdźców z doświadczeniem w motocrossie lub enduro, którzy chcą dodatkowej wydajności na najbardziej wymagające tereny offroadowe, ten najnowszy Tenere Extreme dodaje ekscytujący nowy wymiar do kategorii Adventure. nowa yamaha tenere 700 extreme

Srawdź dane techniczne yamaha ténéré 700 extreme w naszym katalogu

Nowości Yamaha Extreme

Fabrycznie wyposażony w lekkie podnóżki z tytanu, jak również w aluminiowy ochraniacz chłodnicy i prowadnicę łańcucha, ten motocykl enduro jest gotowy do udowodnienia swoich możliwości w szerokim zakresie ekstremalnych warunków. Jego dwuczęściowy przedni błotnik składa się z dopasowanego kolorystycznie błotnika w stylu enduro i oddzielnej dolnej sekcji chroniącej przed brudem i gruzem – podczas gdy płaskie, jednoczęściowe siedzenie typu rally umożliwia szybkie i łatwe przesuwanie ciężaru ciała. nowa yamaha tenere 700 extreme

Nowe motywy wyświetlacza Tenere 700

Pionowy 5-calowy ekran TFT posiada 3 oddzielne motywy, w tym wyświetlacz w stylu roadbooka Rally Raid, umożliwiający skuteczną nawigację poza utartymi szlakami. Inne funkcje tej nowości w rodzinie Ténéré to lekkie podnóżki typu competition z tytanu z powierzchnią o 35% większą, zmniejszającą nacisk na podeszwy butów – a by sprostać najbardziej niegościnnym powierzchniom, prześwit motocykla został zwiększony do 260 mm. nowa yamaha tenere 700 extreme

Rally edition - wydajność sprawdzona w wyścigach

Offroadowe osiągi Ténéré zostały podkreślone przez fabrycznych kierowców Yamahy, Alessandro Botturi i Pola Tarrésa, którzy zwycięsko objeżdżają swoje motocykle w najtrudniejszych na świecie wyścigach rajdowych.

Po stworzeniu historii na rajdzie TransAnatolia z epickim podwójnym miejscem na podium, Tarrés i Botturi zadebiutują z Tenere Extreme w 2024 roku na ostatnim etapie włoskiego mistrzostwa Motorally Raid TT, który odbywał się w Olbii od 20 października. nowa yamaha tenere 700 extreme

Dzięki premium zawieszeniu KYB o długim skoku, wysokiej jakości komponentom podwozia i ulepszonemu ekranowi TFT, Ténéré 700 Extreme to wyjątkowo zdolna maszyna, która może zabrać kierowców offroadowych w dzicz i dalej do Next Horizon.

Ténéré 700 wersja extreme - główne cechy

 • Silnik CP2 o pojemności 689 cm3
 • W pełni regulowany widelec KYB z powłoką Kashima o średnicy 43 mm, 230 mm skoku (20 mm więcej niż w Ténéré 700)
 • W pełni regulowany tylny amortyzator KYB Piggyback, 220 mm skoku koła (20 mm więcej niż w Ténéré 700)
 • 260 mm prześwit (20 mm więcej niż w Ténéré 700)
 • 5-calowy wyświetlacz TFT
 • Lekkie, zapewniające dużą przyczepność tytanowe podnóżki (o 35% większa powierzchnia)
 • Płaskie jednoczęściowe siedzenie z dodatkowym 20 mm wypełnieniem, dające wyższą wysokość siedzenia 910 mm
 • Kolorystycznie dopasowany przedni błotnik
 • Aluminiowy ochraniacz chłodnicy
 • Prowadnica łańcucha
 • Złote anodowane aluminiowe koła ze szprychami
nowa yamaha tenere 700 extreme

Cena i dostępność

Ténéré 700 Extreme będzie dostępne w całej Europie na rok modelowy 2024. Cena póki co nieznana.

Kolory

Ténéré 700 Extreme będzie dostępne w kolorze Icon Blue z dedykowaną grafiką.

Doświadczenie Ténéré Spirit

Yamaha dokłada wszelkich starań, aby każdy motocyklista mógł w pełni cieszyć się swoim Ténéré w różnych sytuacjach podczas jazdy. Dzięki ekskluzywnemu programowi Ténéré Spirit Experience właściciele Ténéré mogą wziąć udział w jednych z najsłynniejszych rajdów na świecie wraz z oficjalnym zespołem rajdowym Yamahy.

Program Ténéré Spirit Experience, prowadzony przez Marca Bourgeois, kierownika zespołu Ténéré World Raid Team, za pośrednictwem jego firmy MBSM w imieniu Yamahy, jest otwarty dla właścicieli Ténéré, którzy chcą przenieść swoją przygodę z jazdą na inny poziom i poczuć prawdziwy smak Rally Raid, ale bez intensywnej presji rywalizacji, jednocześnie mogąc doświadczyć piękna krajobrazów.

nowa yamaha tenere 700 extreme

Ténéré Spirit Experience to kompleksowy pakiet, który obejmuje przygotowania, przeloty, transport motocykli i każdy aspekt uczestnictwa w wybranym przez klienta rajdzie. Przed wydarzeniem każdy zawodnik może zdecydować się na udział w Ténéré Centre, jeśli chce podszkolić swoje umiejętności jazdy lub nawigacji, a MBSM zajmie się wszystkim innym od początku do końca - w tym codziennymi odprawami przed wydarzeniem, logistyką, pomocą techniczną, montażem trackera GPS, śniadaniem, kolacją i kempingiem.

Ténéré Spirit Experience 2024 obejmuje niektóre z najbardziej znanych rajdów Rally Raid, począwszy od Africa Eco Race w grudniu, a następnie Morocco Desert Challenge w kwietniu, Hellas Rally w maju i TransAnatolia. Kolejne rajdy będą ogłaszane przez cały rok, więc więcej informacji można znaleźć na stronie: Tenere Spirit

Sprawdź też nasze testy motocykli

siedzę z tyłu na Hondzie CB500X

Honda CB500X mały motocykl wielka frajda z jazdy - najlepsza recenzja jaką znajdziesz

Honda ST 1300 na tle malowniczej drogi

Honda ST 1300: Dlaczego warto zainteresować się tym turystycznym motocyklem?

Benelli TRK702x - motocykl do budżetowej turystyki we włoskim stylu

Benelli TRK702x - budżetowa turystyka we włoskim stylu. Dokładny test motocykla, wady i zalety nowości od Benelli.

BMW G310R - idealny motocykl dla początkujących?

BMW G310R: Czy to najlepszy wybór dla początkujących motocyklistów?

BMW R1300GS

Nowe BMW R 1300 GS - nowa era boxera

BMW R nine T recenzja boksera w opcji 719

BMW R Nine T Opcja 719: Wibracje Klasycznej Sztuki Motocyklowej