część do hondy
1401 ocen

To, że w Motogar Polska pojawią oryginalne części do quadów wiedzieliśmy przynajmniej od I kw. 2024 r., ale dopiero teraz spółka podała szczegóły zmian. Z komunikatów prasowych wiemy, że wprowadzone zostały OEM'y do pojazdów ATV Honda, Suzuki, Kawasaki i Yamaha. Co z całą resztą?

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Jak wynika z komunikatów prasowych spółki Enduro7, która zarządza sklepem Motogar Polska:

[...] Z początkiem 2024 r. wprowadziliśmy do oferty oryginalne części do quadów, w tym: Honda, Suzuki, Yamaha i Kawasaki (w tej kolejności). Ze względów technicznych, naszą ofertę ograniczyliśmy do kilku tys. produktów, ale do końca roku właściciele pojazdów ATV będą mieli do dyspozycji blisko 10,000 unikalnych SKU. Wszystko zależy też od tego, jak na nasze decyzje odpowie polski rynek - czytamy.

Enduro7, spółka prowadząca Motogar Polska informowała kilka miesięcy temu, że wkrótce do oferty trafią także oryginalne części do quadów Kymco i Sym, ale właściciele tego nie komentują.

Wyzwania i strategia rozwoju

Adrian Pakulski, współwłaściciel Motogar Polska, zwraca uwagę na wyzwania związane z rynkiem quadów:

Rynek quadów jest trudny do pokrycia ze względu na różnorodność modeli i konieczność budowania precyzyjnych filtrów katalogowych. To czasochłonne, szczególnie przy markach innych niż japońskie. Przykładowo, modele Polaris często występują w wielu wariantach, co utrudnia znalezienie właściwej części - tłumaczy Pakulski.

Pomimo tych trudności sklep rozwija swój katalog części, zwiększając ofertę do 5,000 SKU do końca 2024 r. Nowa strategia rozwoju obejmuje dodanie marek takich jak Kymco i Polaris, a także planowane rozszerzenie asortymentu o części do skuterów wodnych, śnieżnych i silników zaburtowych.

czesci do quadow od Motogar

Otworzenie się na właścicieli quadów to nasza odpowiedź na rosnące potrzeby rynku. Chcemy także w przyszłości dostarczać oryginalne części do skuterów wodnych i śnieżnych oraz silników zaburtowych. Widzimy duży potencjał w tych segmentach" - dodaje Pakulski.

Co nowego?

Zmiany wprowadzone przez Motogar Polska stanowią odpowiedź na potrzeby właścicieli quadów w Polsce.

Sklep oferuje teraz ponad tysiąc części do quadów i planuje rozszerzyć katalog do dziesięciu tysięcy unikalnych EANów do końca roku. Ogółem sklep udostępnia 26,000 części w koszykach i 3 miliony EANów poprzez zamówienia telefoniczne i mailowe.

Informacje o firmie

www.motogar.pl to niezależny importer oryginalnych części do pojazdów typu UTV/ATV i motocykli oraz skuterów. Od 2016 r. oferuje produkty OEM dla marek takich jak m.in. Aprilia, Benelli, Buell, Derbi, Ducati, Gilera, Indian, Kawasaki, Moto Guzzi, Piaggio.

Artykuł sponsorowany