Kawasaki Ninja widok z boku
2123 ocen

Kawasaki Ninja to nie tylko nazwa, ale i symbol. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowych motocykli na świecie. Aerodynamiczna sylwetka, imponująca moc i precyzja prowadzenia sprawiają, że Ninja to prawdziwy smok na asfalcie. Pasjonaci prędkości od lat są zachwyceni osiągami tej maszyny.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Sportowa i agresywna sylwetka z nutą designu

Wszystkie motocykle z serii Kawasaki Ninja posiadają charakterystyczny wygląd i sportową, agresywną sylwetkę. Mają rozbudowane owieki, które pomalowane są w specyficzny sposób. Dzięki temu przypominają modele z wyścigów motocyklowych Grand Prix Moto GP. Ich wspólną cechą charakterystyczną są także wysoko obrotowe silniki. Trzeba przyznać, że już najstarsze motocykle, a więc Ninja 125 zachwycają sportową sylwetką i designem. Warto wiedzieć, że nowsze motory z tej serii bardzo szybko się rozpędzają i np. Kawasaki Ninja h2r posiada moc maksymalną 326 KM. Jest pierwszym modelem wyposażonym w quickshifter, co oznacza, że duża moc silnika została uzupełniona o działanie kłowej skrzyni biegów. Dzięki temu szybko można podnieść biegi do osiągnięcia bardzo płynnego przyspieszenia. Warto też zwrócić uwagę, że zapewnia on ergonomiczną pozycję nawet przy osiągnięciu bardzo dużych prędkości. Oczywiście można także postawić na tańsze odpowiedniki, które także są szybkie. Zatem dla kogo taki motocykl będzie najlepszy? Oczywiście dla osób, które lubią sportową estetykę, agresywny design, ergonomię i możliwość szybkiego uzyskania dużej prędkości.

Cechy charakterystyczne motocykli Kawasaki Ninja:

  • sportowa linia projektowa;
  • komfort jazdy;
  • szeroki wybór modeli dedykowanych zarówno amatorom, jak i doświadczonym motocyklistom;
  • przeznaczone do jazdy turystycznej, na tory wyścigowe i uniwersalne;
  • duże i pojemne silniki;
  • dobra przyczepność;
  • mocne podzespoły;
  • niskie zużycie paliwa na 100 km.

Poznaj parametry szybkości i mocy motorów Kawasaki – idealny wybór dla miłośników ścigaczy

Wybór motoru ma duże znaczenie dla komfortu jazdy, ale i szybkości. Oczywiście możliwości finansowe także wpływają na wybór. Wśród modeli budżetowych dobrym wyborem jest Kawasaki Ninja z125. Posiada on dobre parametry techniczne, a przy tym podzespoły renomowanych producentów. Oczywiście utrzymany jest w charakterystycznej estetyce Kawasaki. Trafnym wyborem może być także Kawasaki Ninja zx6r. Ten model produkowany jest już od 1995 roku i nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Jego maksymalna moc to 128 KM, a prędkość maksymalna wynosi 262 km/h. Warto wiedzieć, że przyspieszenie do 100 km możliwe jest w 3,4 s. Można zdecydować się także na nowszy model zx 10 r. Kawasaki wprowadził go już w 2004 r. Posiada on większy silnik, ale też jego prędkość maksymalna jest wyższa bo wynosi 295 km/h. Także przyspieszenie jest lepsze, bo do 100 km rozpędza się w 3,1 s. Natomiast jego linia projektowa niewiele różni się od poprzednika.

Uniwersalne motocykle ze sportowym zacięciem – czyli dlaczego warto wybrać Kawasaki?

Ciekawym motocyklem jest także Kawasaki 300 Ninja. Jest to wzbogacona wersja Kawasaki 250 r, choć jest lżejszy i ma nieco bardziej sportową sylwetkę. Ten model posiada silnik o pojemności 296 cm3, a także moc 39 KM, co daje możliwość rozpędzenia się do 170 km/h. Dodatkowo do 100 km można rozpędzić się w 6,9 s. Zatem jest to najsłabsza propozycja od Kawasaki. Jednak spełni on oczekiwania miłośników turystycznej jazdy, którzy chcą zakupić motor ze sportowym zacięciem. Kawasaki Ninja 400 to z kolei typowy motocykl dla mniej zaawansowanych użytkowników. Jest bardzo stabilny i wydajny. Oczywiście jak zwykle dobry silnik o pojemności 399 cm3 płynnie dostarcza mocy już od niskich obrotów. Do tego ergonomia jest na najwyższym poziomie. Co ważne, można powiedzieć, że jest to model uniwersalny, gdyż nadaje się dla każdego motocyklisty niezależnie od wzrostu czy wagi. Motocykl ma moc 45 KM, co umożliwia osiągnąć prędkość maksymalną 188 km/h. Do setki przyspiesza w 5,3 s. Dobrym wyborem jest też Kawasaki Ninja 650. Ten model wyróżnia się kratownicową ramą, a także wahaczem, co zapewnia lepszą przyczepność. Z kolei zawieszenie zwiększa komfort jazdy. Pojemność silnika wynosi w tym modelu 649 cm3. Co ciekawe silnik uważa się za bardzo elastyczny, dzięki temu motocykl doskonale nadaje się do sportowej jazdy, ale też sprawdza się podczas podróżowania po mieście. Maksymalna prędkość wynosi 200 km/h. Jest to model najbardziej uniwersalny. Dobrze prowadzi się go na długich trasach, gdyż posiada kontrolkę Eco, co pozwala ekonomiczniej korzystać z paliwa. Jednym z najlepszych motocykli Kawasaki dla miłośników szybkiej jazdy jest model 1000 Ninja. SX to motocykl o sportowym charakterze, który nadaje się na długie dystanse. Wpływa na to zaawansowana elektronika wspierająca kierowcę, a także silnik pochodzący od supersporta.

Opinie o motocyklach Kawasaki. Na jakie trasy się sprawdzą i dla kogo?

Dla miłośników dynamicznej jazdy najbardziej polecany jest Kawasaki Ninja h2r. Użytkownicy wskazują najważniejsze zalety, do których należy komfort jazdy, a także możliwość pokonywania nie tylko odcinków na szosach, ale również na torze wyścigowym. Sportowa sylwetka nawiązuje do pierwszych modeli, stąd jest to dobry wybór dla prawdziwych miłośników marki. Nie brakuje także zwolenników klasyki i modelu z125. Wskazują na to, że jest to stosunkowo lekki motocykl, który zapewnia płynność jazdy i szybko się rozpędza. Motocyklista może na nim przyjąć charakterystyczną nieco bardziej pochyloną sylwetkę, przez to nadaje się do jazdy nie tylko na krótkich trasach. Doświadczeni motocykliści zauważają, że jest to najlepszy model dla początkujących. Kawasaki 300 Ninja jest przede wszystkim lekki i zwinny. Dedykowany jest początkującym kierowcom, w tym kobietom. Model Kawasaki Ninja 400 jest uniwersalny, gdyż nadaje się na trasy, do jazdy po mieście, a także na tor. Świetnie się go prowadzi. Powszechna opinia o motorze Kawasaki Ninja 650 jest także bardzo przychylna. Użytkownicy wskazują, że jest to model doskonały dla niższych mężczyzn, ale też doświadczonych motocyklistów, którzy mieli już do czynienia z motocyklami japońskiej marki.

Motocykle Kawasaki Ninja z serii Zx – doskonały wybór dla wymagających

Motocyklem Zx6r zainteresują się miłośnicy klasyki. Nie ma imponujących osiągów, ale nadaje się do turystycznej jazdy i do takiej jest szczególnie polecany. Zx 10 r od Kawasaki to zgoła odmienny model, choć cieszy się dużą popularnością. Szybkość przyspieszania do setki, maksymalne osiągi, a także świetna jednostka napędowa stawiają ten model wśród tych, które szczególnie sprawdzą się na torach wyścigowych. Użytkownicy mówią, że taki motocykl „z każdego chłopca zrobi mężczyznę”.