100-lecie BMW Motorrad: BMW Motorrad Days 2023
1422 ocen

Przez ponad 20 lat BMW Motorrad Days były ważnym wydarzeniem, które z pewnością przyciągało entuzjastów motocykli z całego świata. Zarówno miłośnicy sportów jak i turyści motocyklowi, fani motocykli terenowych czy fani customizacji i wyścigów - w niektórych przypadkach podróżowali oni nie tylko z krajów europejskich, ale także z USA, Japonii i Australii, aby przeżyć ekscytujący czas w duchu BMW Motorrad w Berlinie z podobnymi entuzjastami. W 21. edycji BMW Motorrad Days, od 7 do 9 lipca 2023 r., będzie obchodzone 100-lecie BMW Motorrad.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Dr Markus Schramm, szef BMW Motorrad: "W zeszłym roku udało nam się z powodzeniem umocować BMW Motorrad Days na terenie fabryki BMW w Berlinie dzięki nowemu koncepcie i w tym roku nie zabraknie atrakcji z okazji 100-lecia BMW Motorrad. Tym razem nie tylko zapewniamy szeroki wachlarz ekscytujących działań podczas centralnego wydarzenia w Ogrodzie Letnim na targach Messe Berlin, ale także w innych obszarach wydarzeń w i wokół Berlina, aby spełnić życzenia i zainteresowania naszych klientów i fanów. Na przykład, w tym samym czasie odbywa się festiwal Pure&Crafted, który został zainicjowany przez BMW Motorrad i którego jesteśmy również sponsorem tytułowym, będą także organizowane wycieczki do fabryki BMW Motorrad w Spandau lub oferowane tereny off-road MCC Schenkenhorst, gdzie odbędzie się międzynarodowe kwalifikacje do BMW Motorrad International GS Trophy 2024 w Namibii od 6 do 8 lipca. W skrócie, z okazji 100-lecia BMW Motorrad przygotowaliśmy bogaty program dla naszych odwiedzających. Mogę obiecać, że każdy tu znajdzie coś dla siebie."

Tak było podczas BMW Motorrad Days 2023

Zwiedzanie fabryki BMW Motorrad w Spandau

To właśnie tutaj narodzają się motocykle BMW: W sercu dzielnicy Spandau w Berlinie znajduje się miejsce narodzin BMW Motorrad. Od rana do wieczora, ponad 1 000 odwiedzających będzie miało okazję poznać fabrykę BMW Motorrad w Spandau podczas ekscytującej wycieczki z przewodnikiem w weekend. Dostępne będą bezpłatne busy z Messe Berlin do fabryki i z powrotem.

Rezerwacja możliwa jest tylko na stronie wydarzenia BMW Motorrad Days. Liczba uczestników jest ograniczona.

Pure&Crafted Festival najlepsze dźwięki muzyki i silników

BMW Motorrad Days 2023 Pure&Crafted Festival

Pure&Crafted Festival to wydarzenie, na które fani muzyki i motocykli czekają z niecierpliwością. W tym roku, po raz pierwszy, elektryczna mobilność również odgrywa centralną rolę na festiwalu. BMW Motorrad, jako sponsor tytułowy festiwalu, buduje most od dziedzictwa do koncepcji mobilności przyszłości, konsekwentnie rozwijając ten format wydarzenia. Ostatecznie, program Pure&Crafted uzupełnia światowa premiera.

Najlepsi wykonawcy

Fani muzyki z pewnością nie będą zawiedzeni podczas tegorocznej edycji Pure&Crafted Festival. Na scenie pojawią się najciekawsze zespoły i soliści, takie jak RAZZ, YONAKA, Odd Couple, Joris Delacroix i wiele innych.

BMW Motorrad Days 2024 powraca w Alpy

Silnikowe brzmienia

W ciągu całego festiwalu, dźwięki silników będą stanowić ważną część wydarzenia. Fani motocykli będą mogli podziwiać różne modele motocykli, a także doświadczyć dźwięku ich silników.

Elektryczna mobilność

W tym roku, Pure&Crafted Festival po raz pierwszy skupi się również na elektrycznej mobilności. BMW Motorrad zaprezentuje swoje najnowsze modele motocykli elektrycznych, takie jak BMW Motorrad Definition CE 04. Będzie to okazja dla fanów motocykli, aby poznać i doświadczyć nowoczesnej technologii.

Światowa premiera

Na festiwalu odbędzie się również światowa premiera, która zachwyci fanów muzyki i motocykli. Szczegóły na temat premiery nie zostały jeszcze ujawnione, ale z pewnością będzie to jeden z najważniejszych momentów tegorocznej edycji Pure&Crafted Festival.

Adventure Hub dla społeczność GS na MCC Schenkenhorst

BMW Motorrad Days 2023 motodrom dla braci GS

BMW Motorrad przygotował coś bardzo wyjątkowego dla entuzjastów BMW GS. Ponieważ poza ofertą kursów enduro i prowadzonych wycieczek terenowych po pięknej Brandenburgii, tereny MCC Schenkenhorst zostaną przekształcone w "miejsce do bycia" dla międzynarodowej społeczności BMW GS.

Od 6 do 9 lipca będą dostępne miejsca na kemping dla 500 osób i 30 przyczep kempingowych. Należy się na nie wcześniej zarejestrować od marca 2023 roku na stronie www.bmw-motorrad.com. Oczywiście zapewnione będą jedzenie i napoje oraz sanitarne udogodnienia.

Wieczorem fani mogą spodziewać się dyskusji wokół ogniska z muzyką na żywo, lub skorzystać z bezpłatnych autobusów dojazdowych, aby odwiedzić wielką imprezę jubileuszową na terenach wystawowych. Podróż zajmuje nieco mniej niż pół godziny, a autobusy kursują również regularnie w ciągu dnia.

Kwalifikacje do BMW Motorrad International GS Trophy 2024 Namibia

Od 6 do 8 lipca tereny MCC Schenkenhorst będą również miejscem "Międzynarodowych Kwalifikacji" do BMW Motorrad International GS Trophy 2024 Namibia. Wszyscy posiadacze BMW GS, których kraj nie oferuje kwalifikacji krajowych do BMW Motorrad International GS Trophy 2024, mogą tu wziąć udział. Trójka najlepszych utworzy wtedy "Międzynarodowy Zespół" po raz pierwszy w historii BMW Motorrad International GS Trophy, który będzie rywalizować w BMW Motorrad International GS Trophy w Namibii w 2024 roku.

Szkolenie na torze wyścigowym - Spreewaldring

Szkolenie na torze wyścigowym na Spreewaldring

Od 7 do 9 lipca we współpracy z MotoRacingSchool - godzinę jazdy od Messe Berlin, w unikatowym krajobrazie Spreewaldu, znajduje się tor treningowy i wyścigowy Spreewaldring. 2,7 km długości i 10 m szerokości tor wyścigowy oferuje dziesięć prawych i siedem lewych zakrętów, wysoką przyczepność i może być używany w dwóch wariantach toru.

Na miejscu można prowadzić najnowsze modele BMW S 1000 pod fachowym przewodnictwem doświadczonych instruktorów z naszego partnera MotoRacingSchool. Ponadto oferowane są przejażdżki "Race Taxi" z samochodami BMW M2 kilka razy dziennie. Na miejscu będą również doradcy produktów, wystawy i partnerzy.

Dla społeczności sportowej dostępne są również miejsca dla przyczep kempingowych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się park wodny Tropical Islands i destylarnia whiskey Stork Club, dobrze znana z festiwalu Pure&Crafted, z pięknym dziedzińcem. Wszystkie pozostałe wydarzenia i obszary BMW Motorrad Days są również łatwe i szybkie dojazdu.

Miejsca na szkolenia i przejazdy "Race Taxi" można rezerwować od marca bezpośrednio na stronie www.moto-racingschool.de.

Bogaty program i emocjonujące chwile: letni ogród, obszar dziedzictwa lub namiot festiwalowy

BMW Motorrad Days 2023

7 lipca o godzinie 14:00 Messe Berlin otworzy swoje drzwi na północnym wejściu na teren wystawy na 21. BMW Motorrad Days. Odwiedzający będą mieli możliwość wyboru z wielu różnych punktów gastronomicznych na terenie całego obiektu: w letnim ogrodzie, na obszarze dziedzictwa lub w specjalnie wybudowanym dużym namiocie festiwalowym. Pomieści on około 2 000 osób i stanie się punktem centralnym dla wszystkich imprezowiczów z całego świata. Na żywo grana muzyka już zaczyna się tu pod koniec popołudnia, oferując połączenie bawarskiego luzu i berlińskiego szyku. A jeśli to dla Ciebie niewystarczające, impreza trwa do wczesnych godzin porannych z międzynarodowymi hitami coverowymi w Palais.

Obszar dziedzictwa oferuje wiele customowych motocykli, fajną muzykę i ogród piwny. DJ zaczyna już po południu, a w piątek i sobotę wieczorem zespoły rock'n'rollowe dostarczają muzycznych wrażeń. Oryginalny motodrom, to już tradycja w obszarze dziedzictwa, to miejsce, gdzie legendarni "Motorellos" przeciwstawiają się grawitacji i prezentują imponujące show na swoich motocyklach.

Ci, którzy woleliby spokojniejszą atmosferę, mogą po prostu znaleźć zacienione miejsce w przestronnym letnim ogrodzie i odpocząć z pysznym lodami lub świeżo przygotowanym koktajlem.

Świat motocykli BMW w halach wystawowych 18 i 20 oraz na terenie zewnętrznym

Wystawy motocykli custom na BMW Motorrad Days 2023

Różne obszary wystawowe to stałe elementy BMW Motorrad Days. Marka BMW Motorrad będzie świętowana z ponad 60 gorącymi modelami motocykli, akcesoriami, dużym sklepem z gadżetami oraz ponad 30 międzynarodowymi partnerami oferującymi podróże, szkolenia i jazdy testowe w klimatyzowanej hali 20 o powierzchni około 4000 m². Oprócz Rent A Ride, Fuel for Life, BMW Motorrad International GS Trophy i BMW Group Classic, w hali 18 oraz na terenie zewnętrznym znajdą się liczni międzynarodowi wystawcy i partnerzy.

Specjalna wystawa "100 lat BMW Motorrad" i emocjonujące show motocyklowe

Z okazji rocznicy, zwiedzający BMW Motorrad Days będą mieli okazję obejrzeć specjalną wystawę z motocyklami i doświadczeniami z każdej dekady 100-letniej historii firmy.

Czym byłyby BMW Motorrad Days bez mnóstwa atrakcji na motocyklach?

Dokładnie! Dlatego w 2023 roku będą gorące spektakularne pokazy motocyklowe: zapierający dech w piersiach pokaz FMX, pokaz trialowy z Adrianem Guggemosem, czy pokaz stuntów streetbike z Dirkiem Manderbachem.

Jazdy testowe na najnowszych motocyklach BMW oraz "jazda bez prawa jazdy"

Atrakcyjne oferty jazdy będą również centralnym punktem 21. BMW Motorrad Days. Program obejmuje obszerne jazdy testowe flotą ponad 100 motocykli, składającą się z najnowszych modeli BMW Motorrad, w tym skuterów BMW CE 04, którymi można elektrycznie zwiedzać Berlin.

A jeśli nigdy wcześniej nie siadłeś na motocykl, po prostu zarezerwuj sobie czas w "Jazdzie bez prawa jazdy". Pod fachowym przewodnictwem naszej partnerskiej szkoły jazdy, twoje pierwsze próby jazdy na motocyklu z pewnością odniosą sukces.

Festiwal dla całej rodziny: tor dla dzieci, szkoła stuntu, prezentacje i wiele więcej. BMW Motorrad Days to tradycyjny festiwal dla całej rodziny, z dużą ilością ofert dla dzieci i młodzieży w szczególności. Bez względu na to, czy to mini miasteczko dla najmłodszych, tor rowerowy dla dzieci i biegi, szkoła stuntu prowadzona przez Dirka Manderbacha czy przyczepa BMW Motorrad e-gaming do szybkich wyścigów. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Program uzupełniają prezentacje podróżników z całego świata oraz wiele innych ekscytujących wydarzeń pobocznych.

pure crafted festival

Rozkład jazdy BMW Motorrad Days 2023

Wstęp na jubileuszowe wydarzenie jest bezpłatny.

Godziny otwarcia BMW Motorrad Days:

Piątek, 07.07.2023 14:00 - 1:00

Sobota, 08.07.2023 10:00 - 1:00

Niedziela, 09.07.2023 10:00 - 15:00

Godziny otwarcia Pure&Crafted Festival:

Piątek, 07.07.2023 15:00 - 2:00

Sobota, 08.07.2023 12:00 - 2:00

Bilety dostępne od marca na stronie: www.pureandcrafted.com

Przydatne linki

https://www.bmw-motorrad.pl/pl/experience/events/bmd-2023.html

www.pureandcrafted.com

https://www.moto-racingschool.de/anmeldung-online/