Kask motocyklowy otwarty – u kogo się sprawdzi? Podpowiadamy
1196 ocen

Kaski otwarte są przeznaczone dla motocyklistów poruszających się z niewielką prędkością. Wybierają je przede wszystkim właściciele skuterów, cafe racerów, chopperów i cruiserów. Specyficzna konstrukcja chroniąca jedynie tył i boki głowy sprawia, że bikerzy przekraczających 60 km/h decydują się na inne modele. Oto plusy i minusy kasków otwartych.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Lekki kask motocyklowy – postaw na modele otwarte

Kaski otwarte bez wątpienia cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników dwóch kółek. Powiew świeżego powietrza na twarzy sprawia, że dają niesamowite poczucie wolności podczas jazdy. Do zalet zaliczymy również niską wagę – zazwyczaj ok. 1300 g – co dodatkowo podnosi komfort jazdy. Kolejnym atutem jest bardzo szerokie pole widzenia – pod tym względem modele otwarte wyprzedzają wszystkie inne typy kasków.

Nie sposób pominąć kwestii kosztów. Za kask otwarty zazwyczaj zapłacisz dużo mniej niż za kask integralny, szczękowy czy offroadowy. Oczywiście w żadnym wypadku nie przyjmuj ceny jako jedynego wyznacznika jakości. Pamiętaj o sprawdzeniu parametrów technicznych i jakości wykonania skorupy oraz dobierz właściwy rozmiar.

Jaki kask otwarty na choppera – zwróć uwagę na te modele!

Jeśli jesteś posiadaczem choppera, Harleya lub cruisera, z pewnością chodzi Ci po głowie zakup stylowego kasku otwartego. Wszak nie ma nic lepszego od powiewu świeżego powietrza na twarzy.

Wcale nie musisz długo szukać wymarzonego modelu. Dobry kask motocyklowy otwarty znajdziesz na: https://dobresklepymotocyklowe.pl/kaski/otwarte. Pora na przedstawienie kilku przykładów.

Zacznijmy od kasku motocyklowego Ozone HY818, który jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Optymalną wentylację zapewniają liczne wloty i wyloty powietrza. Wizjer zapewnia szeroki kąt widzenia, a ponadto jest odporny na zarysowania. Wysoką funkcjonalność gwarantuje również wypinane wnętrze oraz zapięcie mikrometryczne.

Kask Open Face Ozone Hy818

Kask Open Face Ozone Hy818

Kolejnym przykładem będzie otwarty kask motocyklowy z blendą przeciwsłoneczną, również marki Ozone – model Ct-01. Do atutów – poza wbudowaną blendą – zaliczymy odporną na zarysowania długą szybę z filtrem UV, wypinane poduszki policzkowe i wyściółkę nadającą się do prania.

Kask Ozone Open Face Ct-01

Kask Ozone Open Face Ct-01

Kask motocyklowy otwarty – o czym pamiętać przed zakupem?

Zakup kasku na motocykl musi stanowić przemyślaną inwestycję. Chodzi tutaj nie tylko o komfort podczas jazdy, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Na co trzeba zwracać uwagę wybierając swój wymarzony model?

  1. Najważniejsza jest skorupa kasku, a właściwie materiał, z jakiego została wyprodukowana. Najtrwalsze kaski otwarte są wytwarzane z włókien szklanych i węglowych. Nieco tańsze i jednocześnie mniej trwałe modele z polimerów, np. tworzyw kompozytowych.
  2. Kaski otwarte nie mają części szczękowej, więc dobrym wyborem jest model z dłuższą, osłaniającą całą twarz szybą. Będzie stanowiła skuteczną ochronę przed wiatrem, deszczem i insektami. Sprawdź, czy szybę można wymontować bez użycia narzędzi oraz czy wizjer został pokryty specjalną powłoką zapobiegającą parowaniu.
  3. O wysoki komfort jazdy zadba rozbudowany system wentylacji. Liczne kanaliki zapewniają właściwą cyrkulację powietrza oraz redukcję poziomu wilgoci.
  4. Chroń swoje oczy przed oślepiającymi promieniami słonecznymi, wybierając modele z wbudowaną blendą przeciwsłoneczną.
  5. Zwróć uwagę na dodatkowe wyposażenie kasku np. miejsce na zamontowanie interkomu. Jeśli nosisz okulary, kask musi posiadać odpowiednie zagłębienia we wkładkach policzkowych.

Artykuł sponsorowany