Motocykl na tle gór
2286 ocen

Grzane manetki diametralnie podwyższają wygodę jazdy, zapewniając twoim dłoniom naprawdę komfortowe warunki. Jeśli zastanawiasz się nad ich montażem, to ten materiał rozwieje wszystkie twoje wątpliwości i odpowie na pytania, które powstrzymują cię przed inwestycją we własne bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Reklama

Logo autobaza

Sprawdź historię pojazdu

Rosnące ceny paliwa i coraz łagodniejsza pogoda przyczyniają się do dłuższej eksploatacji motocykli w ciągu roku. Motocykliści rozpoczynają swój sezon znacznie wcześniej, żeby zakończyć go dopiero z pierwszymi opadami śniegu. Jazda poza sezonem letnim wiąże się jednak z częstszymi przeziębieniami i mniejszym komfortem, o ile odpowiednio się do tego nie przygotujemy. Wiemy, jak temu zaradzić!

Jakie manetki do motocykla wybrać — podgrzewane czy zwykłe?

Stojąc przed zakupem nowych manetek, wielu z nas zadaje sobie pytanie, jakie manetki do motocykla wybrać — bierzemy pod uwagę nie tylko cenę i specyfikację, ale również funkcjonalność i wygodę. Nie ma co się oszukiwać, gdy pierwsze grzane manetki pojawiły się na naszym rynku, trudno było mówić o jakimkolwiek komforcie — umieszczone wewnątrz manetki elementy grzewcze powodowały, że były one dużo grubsze i znacznie mniej ergonomiczne od seryjnego wyposażenia motocykla. Całe szczęście to już przeszłość. Współcześnie produkowane podgrzewane manetki cechuje nie tylko duża funkcjonalność (m.in. kilka trybów grzania i wygodne panele sterujące, umożliwiające obsługę w grubych rękawicach), ale również przystępna cena i fenomenalna ergonomia chwytu, dzięki której na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od zwykłych manetek. Najlepsi producenci idą jeszcze dalej. Dla przykładu, brytyjska marka Oxford wprowadziła do oferty gamę produktów dopasowanych do konkretnych stylów jazdy. Kierowcy mający zamiar zamontować w swojej maszynie np. sportowe manetki motocyklowe, które jednocześnie dbają o komfort termiczny dłoni, mają teraz taką możliwość. Podobnie jak posiadacze skuterów oraz motocykli klasy ADV i chopper/cruiser.

Podgrzewane manetki motocyklowe — zalety

Tak jak wspominaliśmy, podgrzewane manetki motocyklowe mogą poprawić ergonomię chwytu kierownicy, zwiększając tym samym wyczucie motocykla. To jednak tylko jedna z pobocznych zalet tego typu akcesoriów — grzane manetki to przede wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Poznaj 3 zalety podgrzewanych manetek motocyklowych.

  • Krótszy czas reakcji — jako motocyklista dobrze wiesz, że na drodze dużo się dzieje, a ty musisz stale dostosowywać się do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zziębnięte — a co dopiero zgrabiałe! — dłonie znacznie wydłużają czas reakcji, co może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Za pomocą dłoni obsługujemy kluczowe dźwignie — bez swobodnego operowania rollgazem, sprzęgłem i przednim hamulcem nie będziesz w stanie szybko reagować na niespodziewane ruchy innych kierowców.
  • Większa przyjemność z jazdy — zmarznięte dłonie to nie tylko mniejsze bezpieczeństwo na drodze, ale również niższy komfort jazdy. Deszcz i poranne przymrozki to nic nowego dla osób, które wybierają się na długie wyprawy motocyklowe lub na co dzień dojeżdżają do pracy swoim jednośladem. Podgrzewane manetki motocyklowe pozwalają znacznie wydłużyć dzienny przebieg podczas wyjazdu lub uprzyjemnić powrót do domu w deszczowej aurze. Montaż grzanych manetek to inwestycja we własną przyjemność, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.
  • Dłuższy sezon — co prawda podgrzewane manetki motocyklowe nie załatwią całej sprawy, jednak wraz z kilkoma innymi dodatkami (m.in. osłonami dłoni, kocem grzewczym czy bielizną termoaktywną z wełny merino) potrafią wydłużyć sezon o dobre dwa miesiące. Z grzanymi manetkami na pokładzie będziesz mógł wcześniej zacząć i później skończyć swoją coroczną przygodę z jednośladem.

Podgrzewane manetki do motocykla — jak dopasować je do motocykla?

Podgrzewane manetki motocyklowe to bardzo przydatne akcesorium, jednak powinieneś wiedzieć, że nie w każdym motocyklu będziesz w stanie je zamontować. Dotyczy to przede wszystkim starszych motocykli z instalacją 6V (wszystkie modele grzanych manetek współpracują jedynie z instalacjami 12V), jednośladów z kierownicami o nietypowej średnicy oraz skuterów i motorowerów o niewielkiej pojemności silnika (instalacja elektryczna może nie udźwignąć takiego obciążenia). Całe szczęście producenci robią, co mogą, żeby obniżyć pobór energii do jak najniższego poziomu, dlatego niektóre modele grzanych manetek (np. od brytyjskiej marki Oxford) można montować już w pojazdach o pojemności 50 ccm. Tego typu podgrzewane manetki do motocykla cechują się poborem prądu poniżej 3,5 A, więc nie powodują nadmiernego rozładowywania się akumulatora. W większych motocyklach nie ma tego typu ograniczeń, dlatego można montować manetki motocyklowe o poborze nawet ponad 4,5 A.

Podczas zakupu manetek motocyklowych sprawdź również ich szerokość oraz średnicę wewnętrzną. Jeśli jesteś posiadaczem motocykla egzotycznej marki, nie zapomnij o specjalnych przejściówkach do rollgazu — znajdziesz je u większości renomowanych producentów.

Grzane manetki motocyklowe znajdziesz w I’M Inter Motors i na imready.eu

W sieci salonów stacjonarnych I’M Inter Motors — 35 lokalizacji w całej Polsce — i na https://www.intermotors.pl/oferta/manetki-6711000~92838 znajdziesz duży wybór manetek motocyklowych. Czekają na ciebie zarówno podgrzewane manetki, jak i zwykłe modele — niezależnie od tego, które wybierzesz, możesz być spokojny o pewny chwyt i wysoką jakość wykonania. Poza rozbudowanym asortymentem czeka na ciebie szereg korzyści zakupowych. Darmowa wysyłka, darmowy zwrot zakupionych produktów i bezpieczne płatności online to dopiero początek. Odwiedź jeden z 35 salonów stacjonarnych I’M Inter Motors lub wejdź na imready.eu i wybierz podgrzewane manetki motocyklowe, które spełnią swoje zadanie nawet w najbardziej wymagających warunkach!

Artykuł sponsorowany