Logo Moto Trips
KTM 125 SX 2021

Nowości od KTM na rok 2021 przedstawiamy gamę SX technologia i wydajność na nowym poziomie

Wszystkie okrążenia, zwycięstwa, trofea i badania techniczne w wyścigach Motocross i Supercross wpłynęły na udoskonalenia i unowocześnienia, które znalazły się w gamie 2021 KTM SX: najszerszej i najbardziej zaawansowanej technicznie puli maszyn READY TO RACE dostępnej do tej pory na rynku.

W 2019 roku firma KTM zapewniła sobie czwarte mistrzostwo AMA 450SX Supercross z triumfem firmy Cooper Webb w KTM 450 SX-F FACTORY EDITION. W Mistrzostwach Świata FIM MXGP Motocross, KTM zdobył 13 miejsc na podium z trzema różnymi zawodnikami na sześciu zwycięstwach na pokładzie KTM 450 SX-F.

Płynność KTM 250 SX-F była kontynuowana w MX2, a Jorge Prado zdobył swoje drugie mistrzostwo świata FIM MX2 w 2019 roku. Ponadto, na arenie międzynarodowej, osiem z pierwszych dziewięciu pozycji w Mistrzostwach Świata FIM 125cc Motocross 2019 należało do KTM 125 SX, a korony zostały podniesione w obu dywizjach 85 cc i 65 cc.

Opinie zebrane na temat osiągnięć wyścigowych na całym świecie pomogły działowi badań i rozwoju KTM zaktualizować gamę modeli KTM SX na rok 2021 o dwa podstawowe cele: stworzenie najlżejszych, najlepiej przystosowanych, najmocniejszych, najbardziej użytecznych i dobrze wyposażonych motocykli motocrossowych oraz zapewnienie, że kierowcy w każdym wieku i o każdej zdolności znajdą dokładnie taki pakiet techniczny, jakiego potrzebują.

Ulepszenia do roku 2021 w pełnym zakresie wymiarowym koncentrują się na modyfikacjach zawieszenia i podwozia, udoskonaleniach architektury silnika w celu dalszego zwiększenia niezawodności, nowych oponach Dunlopa i poprawionej estetyce grafiki. Przednie widelce i tylne amortyzatory WP XACT zostały zrekonstruowane przy użyciu nowych komponentów, a także ponownie skonfigurowane z nieco bardziej stabilnymi ustawieniami standardowymi w celu zwiększenia pewności i komfortu na większej powierzchni. Geomax MX-33 firmy Dunlop to guma wybrana do modeli KTM SX dzięki swojej wszechstronności i sprawdzonym w wyścigach osiągom.

Jako flagowy model 4-suwowy, KTM 450 SX-F korzysta z modyfikacji tłoka, wału korbowego, obudowy silnika, wahaczy i schowka zmiany biegów, aby jeszcze bardziej zwiększyć niezawodność, zmniejszyć masę i poprawić praktyczność w zakresie ogólnej obsługi technicznej.

Ponadto model 2021 KTM 450 SX-F wraz z nowymi maszynami KTM 350 SX-F i KTM 250 SX-F może zostać połączony z zaawansowaną aplikacją myKTM za pomocą dodatkowego zestawu Connectivity Unit - dostępnego w katalogu KTM PowerParts. Dzięki zintegrowanemu z barowym panelem połączeniowym i zainstalowanej aplikacji myKTM, jeźdźcy mogą spersonalizować swój KTM SX-F zgodnie ze swoimi preferencjami i warunkami na torze bez pomocy technicznej. Aplikacja myKTM, oferująca najlepsze rozwiązania techniczne, pozwala na szerokie spektrum możliwości regulacji w locie, co do niedawna było przywilejem ograniczonym do elitarnych jeźdźców fabrycznych KTM.

Jako znakomity przykład doskonałego stosunku mocy do masy w dwusuwowym modelu KTM, model 2021 KTM 125 SX jest pogrubiony za pomocą świeżego tłoka i wewnętrznych elementów sprzęgła, a obróbka rozszerza się na model KTM 150 SX o pojemności 250 cc.

Firma KTM traktuje swój plan rowerowy Sportminicycle z takim samym priorytetem dla rozwoju jak rowery pełnowymiarowe. Dlatego też modele KTM 85 SX, KTM 65 SX oraz KTM 50 SX i KTM 50 SX MINI liczą na nowy zespół przepustnicy, który zapewni lepszą i płynniejszą pracę. W rowerach KTM 85 SX potencjał hamowania jest znacznie większy dzięki większym tarczom i zupełnie nowemu systemowi przedniego i tylnego hamulca firmy FORMULA. Wszystkie trzy juniorskie motocrossery posiadają teraz stożkową kierownicę umożliwiającą montaż uchwytów blokowanych ODI. W modelach KTM 50 SX i KTM 50 SX MINI nowa, stożkowa kierownica pozwala na montaż cieńszych uchwytów.

"Prace rozwojowe nigdy nie kończą się dla naszych inżynierów tutaj w Mattighofen lub w USA. Gromadząc informacje zwrotne od najlepszych zawodników Motocrossu i Supercrossu z każdego zakątka świata, na model roku 2021 z dumą przedstawiamy najbardziej zaawansowaną technicznie linię motocrossowców na rynku. Liderzy klasy pod względem osiągów, modele 2021 cieszą się szczegółowymi udoskonaleniami połączonymi z unowocześnionym wyścigowym wyglądem w całej gamie. Na rok 2021 z wielką przyjemnością wprowadzamy aplikację myKTM dla wszystkich 4-suwowych modeli, zaawansowane narzędzie zaprojektowane tak, aby pomóc zawodnikom jak najlepiej wykorzystać ich potencjał", potwierdził Joachim Sauer, Product Manager Offroad w KTM.

Aby zintensyfikować działanie zaktualizowanych 2021 KTM SX i KTM Sportminicycles nie wykraczają poza gamę KTM PowerParts. Zaprojektowane przez inżynierów z Austrii, te najwyższej jakości komponenty mogą wznieść każdy KTM SX na nowy poziom.

Co więcej, zarówno dorośli jak i młodzi zawodnicy mogą pozostać GOTOWI NA Wyścigi dzięki kolekcji KTM PowerWear. Wysokiej jakości sprzęt jeździecki, najwyższej jakości ochrona i odzież casual są zawarte w ofercie KTM PowerWear.

Linia 2021 KTM SX będzie dostępna u dealerów KTM na całym świecie od czerwca 2020 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ktm.com.

Pozostałe newsy

Logo Moto Trips